şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • hem köpek* hem de kedi sahibi olarak, iki cins arasındaki eksi ve artı yönleri sıralarsam eğer;

  + köpek kesinlikle çok daha insan canlısı, insanı karşılıksız seven bir hayvandır.
  - kedi tanımadığı insanlara eğer aç değilse kötü davranır, tanıdıklarına bile zaman zaman umursamaz davranabilir.

  - köpek (özellikle büyükse), tuvaleti, yemeği, ilgilenmesi çok zahmetlidir. eğer uygun bir eviniz yoksa bakılması çok zordur, hatta uzak durulmalıdır. yalnız bırakamazsınız, üzülür..vs..
  + eğer apartmanda yaşıyorsanız dahi kedi nin bakılması kolaydır. tuvaletini temilersiniz, yemeğini suyunu verdinizmi başka birşey istemez. yanında kalın diye ağlamaz, gezdirmenizi istemez.

  +köpek daha akıllıdır. git dersiniz gider, gel dersiniz gelir, otur dersiniz oturur. kızdığınızı, sevdiğinizi, üzüldüğünüzü anlar.
  - kedi de aptal değildir ama çok güzel salağa yatabilir. istemediği zaman (çoğu zaman) dediklerinizi kaale almaz. git dersiniz, miev der, gel dersiniz yine miev der. istediği zaman anlar ama; mesela yemeği bitmişse, siz de hadi gel yemek verelim derseniz, olduğu yerden fırlayarak yemek kabına koşacak kadar anlar hemde.

  - köpek kokar. evet kokar, hem de çok kokar.
  + kedi kokmaz çoğu zaman, daha temizdir.

  - köpek eğer büyükse mıncıklayarak sevemezsiniz, evin içinde oynayamazsınız.
  + kedi eğer tırmalama huyu çok yoksa ve sizi seviyorsa (yani sizin kedinizse) çok güzel mıncıklanabilir, oynanabilir, havalara bile atabilirsiniz.

  - köpek küçükse evin heryerine sıçıp işeyecektir. tuvalet eğitimini verene kadar çok zorlanılır.
  + kedi yürüyebildiği anda tuvalet eğitimi vardır, kum koyarsınız, ordan başka yere (zorunda kalmadıkça) tuvaletini yapmaz.

  sonuç olarak, en önemli şey evinizim durumu. eğer eviniz bahçeli ve müsatise köpek ile kedi arasında kalabilirsiniz, yoksa köpeği unutun.
  iki hayvan arasında karar vermek ne baklediğinize bakar. eğer gerçekten karşılıksız sevgi, duygusal bağlar istiyorsanız kesinlikle köpek derim. sizi ne kadar sevdiğine inanamazsınız. ancak kendiniz sevmek istiyorsanız bir hayvanı, kedi derim. emin olun sizi sevdiğinden daha fazla seversiniz kediyi.
99 entry daha