şükela:  tümü | bugün
120 entry daha
  • en kısa zamanda -olabilecekse bu sezon sonu- fenerbahçe'nin başına geçmesi gereken ve minumum 4-5 yıl fenerbahçe'yi yönetmesi gerektiğini düşündüğüm teknik adam. aziz yıldırım döneminde tam 7 yabancı teknik adamla çalıştı fenerbahçe. aragones'le de bu sezon şampiyonluk gelmeyeceğini düşünürsek (hala fenerbahçe'nin şampiyon olacağını da inananlar olabilir), türkiye'de daha önceden çalışmadığı halde fenerbahçe'yi şampiyon yapan tek hoca zico. genele bakıldığında türkiye'de ilk defa çalışan teknik direktörler fenerbahçe'de başarılı olamıyor. daum, lucescu gibi daha önceden türkiye'de çalışan ve başarılı olan antrenörler var. lucescu'nun oyun sistemini beğenmiyorum, zaten daha önceden ezeli rakiplerimizi de çalıştırdığı için karşıyım. daum'un da bir daha fenerbahçe'yi çalıştıracağını düşünmüyorum kısa vadede. türk hocalara bakıyoruz, belirli isimler var fenerbahçe'yi çalıştırabilecek. fatih terim, mustafa denizli, şenol güneş, aykut kocaman, ersun yanal, rıdvan dilmen, bülent uygun... var mı başka? rıdvan uzun süredir takım çalıştırmıyor. fatih terim'e galatasaraylı kimliğinden dolayı sıcak bakmıyorum. mustafa denizli de gelmesin zaten kısa vadede bir daha fenerbahçe'ye. bülent uygun'un fenerbahçe'yi çalıştırmasına tamamıyle karşıyım. kimler kaldı, ersun hoca, aykut ve şenol güneş. şenol güneş'e sıcak bakabilirim aslında ama fenerbahçe'de harcanır gibime geliyor. yoksa beğenmiyorum diye bir şey söz konusu değil. ersun yanal'ın önce trabzonspor'da kendini 1-2 sezon göstermesi lazım, ona da karşı değilim. geriye tek isim kaldı aykut kocaman...

    aykut henüz 44 yaşında. önünde uzun bir teknik direktörlük kariyeri var. ayrıca fenerbahçe formasıyla çok başarılı olan bir insan, fenerbahçe'nin 1. lig'deki en golcü oyuncusu. karakterine, duruşuna kimsenin laf söyleyemeceği birisi. teknik direktörlük kariyeri beklediğim kadar iyi değil fakat kötü de değil. türk futbolunu çok yakından takip ediyor, gençlere önem veriyor, fenerbahçe camiasını iyi biliyor.

    aslında fazla uzatmaya gerek yok. aykut'un fenerbahçe'de çalışma zamanı gelmiştir, geçiyordur bile. fenerbahçe'nin başına geçip 5 yıla yakın bir süre görevde kalırsa, kazançlı çıkan fenerbahçe camiası olur. tabii bunlar benim hayallerim. aziz yıldırım varken aykut'un fenerbahçe'nin başına getirileceğini sanmıyorum.
17537 entry daha