şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
  • arap köle tüccarları tarafından afrika'dan henüz 7-8 yaşlarındayken kaçırılıp hadım edilen (bu işlem gayet ilkel koşullarda yapıldığından hadım edilenlerin ancak onda biri sağ kalırmış), küçük suratlı, ince boyunlu, tiz sesli adamcağızlar. gökhan akçura’nın "ay’a seyahat" adlı kitabında konuyla ilgili ilginç alıntılar var, bunlardan biri de ağaların kadınlara olan ilgileri ve cinsel yaşamları konusunda:

    "cinsel uzuvlarının kesilmiş olmasına rağmen, harem ağaları kadınları severler. bu yoldaki hisleri çok şiddetlidir. saraylarda harem ağası, sevmek üzere, kendisine genç ve güzel bir kadın intihap eder. artık bu kadın onun gözdesi, kendi malıdır. onu himaye eder, kollar. (...) harem ağası kıskançtır; zalim ve gaddar olur. şayet sevgilisi, efendisinin nazarı dikkatini celbederse, bu hal onu nevmit eder, çılgınlaştırır, adeta kudurtur. tehdit, gözyaşı, buhranlar velhasıl tatmin ve teskin edilmeyen aşkın bütün tezahürleri görülür.
    tenasül alâtından mahrum olmalarına rağmen harem ağalarında cinsi insiyak ve şehvet tam ve hatta mübalağalıdır. bu his iptidai değildir, bilakis çok iyi inkişaf etmiştir. harem ağası sever ve çiftleşme fiilinden çok haz duyar. eksik uzuvlarını kadınınkine sürterek veya her hangi diğer bir vasıta ve suretle sevgilisinin zevkini tatmin etmeye, keyfini getirmeye çabalar, hatta evlenen harem ağaları da vardır."
8 entry daha