şükela:  tümü | bugün
20 entry daha
  • ankara'da iş gören bir mafya babasıydı. 1993'ün son aylarından birinde, yeğeni ile yakup güven adlı adamının kavgası sırasında -adamlarından birinden dinlediğime göre- yakup güven'in paniğe kapılarak ateş etmesi sonucu öldü. kurşun hassas bir yerine isabet etmediği halde şeker hastası olduğu için kan kaybından ölmüş.*

    daha önce mutlaka yeraltı sektörünün çeşitli kollarında iş yapmıştır, ama dışarıdan "müteahhitlik" gibi görünen son numarası şuydu: devlet ihalelerine girerdi. ihaleye giren tüm müteahhitleri toplar, o ihaleyi kimin ne kadarlık teklifle alacağına karar verir, diğerlerinin ondan yüksek teklif vermesini sağlardı. (bkz: açık eksiltme) ankara'daki ihaleleri o toplantılarda sırayla dağıttıkları için müteahhitler de durumdan şikâyetçi değildi. ha tabii sıkıysa şikâyetçi olsun demeliyiz, o ayrı. ihaleye fesat karışmış, bu danışıklı ihalede devlet/kamu zarara uğratılmış olurdu. inci baba'nın ihaleyi almasını sağladığı müteahhitten de avantasını aldığını tahmin etmek zor değil. bu arada kendisinin bizzat aldığı ihalelerden medyada en fazla yer bulan, darphane binasının inşaatıdır.

    ayrıca dönemin* en popüler magazin figürlerinden ahu tuğba bir ara bunun mülkiyetindeydi.

    ha bir de kendisini öldüren yakup güven, cezasını tamamlayıp cezaevinden çıkmasına artık sadece günler kalmışken içeride öldürülmüştür. çankırı, çorum, ya da işte o taraflarda bir cezaevinde. bu işler böyledir, bulaşmamak lazımdır. (bkz: entry'den ders çıkarmak)

    edit: tarih verilmişmiş, görmemişim, şimdi gördüm. inci baba 4 aralık 1993'te öldürülmüş.
23 entry daha
hesabın var mı? giriş yap