şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • galatasaray'ın 14 yıllık şampiyonluk hasretinin (1973 - 1987) bittiği sezonun ikinci yarısında, ali sami yen stadı kapalı tribününde sözleri yarım saat içinde yazılan unutulmaz arabesk şarkı uyarlaması tezahürat.
  - galatasaray - ankaragücü (2 - 0) maçı aynı zamanda suat kaya'nın sarı kırmızılı formayı ilk kez giydiği karşılaşmadır. -

  tribünlerde coşacaksın, kupaları alacaksın
  sen şampiyon olacaksın
  seni sevmeyen ölsün, ölsün

  ondört senelik bu çile, bitsin artık bu sene
  sen şampiyon olacaksın
  seni sevmeyen ölsün, ölsün

  o sezon sonunda oynanan cumhurbaşkanlığı kupası maçında (gs - g.birliği 3 - 2) tezahüratın sözlerini güncellenerek "ondört senelik bu çile, bitti artık bu sene, sen şampiyon oldun işte" şekinde söylenmiş, ertesi sezon da bazı maçlarda söylendiği duyulmuştur.

  kulüp başkanı ali tanrıyar'ın şampiyonluk kutlamaları sırasında tv canlı yayınında "şampiyon olduk çok mutluyuz" gibi klişe sözlerini biraz heyecanlı bir tavırla "galatasaray'ı sevmeyen ölsün" şeklinde bitirmesi anti galatasaraylı zavallılar için o dönem bir saldırı fırsatı yarattıysa da "cimbomu sevmeyen var mı ki ? fenerliler seviyor çünkü her maçta yeniyorlar. (ya da yendiklerini sanıyorlar) beşiktaşla hiçbir zaman bir sorun olmadı. ee, nedir bu tepki ? 14 yıl şampiyon olamadık, birşey dedik mi ?" şeklinde esprilerden sonra bu zavallılar içinde yüzdükleri çamuru başka açılardan başka yerlere atmayı düşünmüşlerdi.
68 entry daha
hesabın var mı? giriş yap