şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
  • bugün fanatik gazetesini okurken yazısına denk geldim. "kutsal topraklardan" başlığıyla kaleme almış yazısını. allah allah umre'ye mi falan mı gitti eleman diye düşünürekten tıkladım yazısına, meğer umre'ye değil de ümraniye nevzat demir tesisleri'ne gitmiş, oradan bahsediyormuş kutsal topraklar olarak.

    şimdi hani deriz ya bu tip köşe yazarlarının belirli bir üslubu olmalı diye. mesela taraftar gibi kaleme almamalı yazısını, geniş düşünmeli diye. şimdi benim beşiktaşlı hüseyin arkadaşım, kutsal topraklar diye bahsetse söz konusu yerden "ağamsın" derim, veya fenerli hasan arkadaşım saracoğlu stadı'ndan "mabedimiz, kabemiz lan burası" diye bahsetse ona da "paşamsın" derim. ama sen yemen ekşioğlu, türkiye'nin en saygın spor gazetesinde senelerdir köşe yazısı yazan, zaman içerisinde önemli görevler de yapmış biri olarak hem de bu yaşın başınla, milyonlara karşı bir yer hakkında konuşurken, o yeri "kutsal topraklar" olarak tanımlarsan, hani ben seni biliyorum ama, başkalarının gözünde isminin bilinirliği sonucu edindiğin saygınlığı kaybedersin. sonra, aynen şu an benim yaptığım gibi, yazdığın yazılara hep burun kıvrılır, kendini selçuk yula'ların ercan saatçi'lerin arasına sokarsın.

    zira sen mahalledeki beşiktaşlı hasan da değilsin, fenerli hüseyin de. sen fanatik gazetesi beşiktaş köşe yazarı yemen ekşioğlu'sun. ama görünen o ki hasan veya hüseyin olmak için çaba sarfediyorsun.

    not : *alman ligi'nde sezonda 500 küsür gol yiyen adını unuttuğum takımlıyım.
39 entry daha