şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
 • şu haliyle sorunlar kulvarında combo yapmış tc vatandaşı bir şahıstır. şu şekilde çözümlenir:
  1. madem işsizsin, bari askerliğini yap. tecilin varsa bozdur artık allah ne verdiyse yap gel. kaderde varsa *üzülmek neye yarar üzülmek.
  2. askerliğini yaptın geldin, şimdi ne mezunu olursan ol, hiç tecrüben yoksa bile rakiplerinden 1-0 öndesin askerliği ortadan kaldırmış olarak. iş beğenmemezlik etme, sebat et iş bulunca gir çalış. tecrübe ve para biriktir en azondan bir süre.
  3. iş bulunca parasızlık halloluyor zaten. ayağını yorganına göre uzat, kanaat et. akmasa da damlasın. azıcık aşım, ağrısız başım. zamanla daha iyi bir iş de bulursun tatmin olmamaya başlarsan.
  4. kısırlık. evet en zoru bu tabi eğer kafaya takıyorsan. kısır demek iktidarsız demek değil sonuçta çift vurup tek saydırabilirsin, korunma zorunluluğu olmadan tadına da varırsın ayrıca ehehe. neyse iş çocuk yapma konumuna geldiğinde her yolu denersin malum işin gücün var para da bok, hiçbir şekilde çözümü olmadığını anladığında gider evlat edinirsin o mu dert. dna değil aile bağları diyorum, sözlük scripti izin verseydi altını çizecektim.

  sorun oysa, çözüm budur. uzun zaman alır ama zamanı nelere harcamıyoruz ki? hayat kurmakta harcamışız az bile.
8 entry daha