şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • yazdığımı okuyacak adamın okuduğunu anlayabilmesi için belli bir birikime sahip olmasını isterim, o nedenle öncelikle gay pride nedir ve niçin yapılıyor (bkz: #7424198)

    bilmemne ocakları duyarsa tamam olacak organizasyon(muş)

    bakın, bu ulkede o kadar uzun zamandır bilmemne ocaklarından, bilmemne geliştirme yetiştirme kurslarından, bilmemne evlerinden bahsediliyor ki, bu yerlerin aslında illegal olan, kaba kuvvet ve zihin yıkamaya yönelik oluşumları ve eylemleri, artık "normal ve doğal ve olması gereken ve suç unsuru teşkil etmiyor" gibi gelmeye başladı bazılarına sanırım. bilmemne ocaklarındakiler sert gençler öyle mi? nedir bu aba altından sopa göstermek mi? tehdit mi? gizliden gizliye "katılanların başlarına işler gelir" mi demeye getiriyorsunuz? bakın ne diyecegim, bu organizasyona katılanların başına bahsi geçen gruplara mensup kişiler tarafından bir şey gelirse, bu entry burada dursun zira kendimize gönderilmiş mektuptur, dönüp okuyup kimlerin yol gosterdiğini hatırlayacağız. ve evet bu "bakın burda boyle bir şey yapılıyor, heyecanlı gençler olaya el atsın" şeklinde algılanabilecek bir yol gostermektir. bilmemne ocaklarını, adam dövmeyi, kaba kuvvet kullanmayı, tehdit etmeyi siz kendi gozunuzde "legalleştirmiş" olabilirsiniz ama yasalar önünde "hala" illegaldir. herhangi bir saldırı olursa, sonrasında hakim önünde "programda osmanli ve turk muziginde escinsellik basligi vardı da ondan" mı diyeceksiniz? bu nasıl bir cehalet?

    bu organizasyon, türkiyede yaşayan ve eşcinsel olmayan insanların neredeyse tamamına yakınının zerre tanımadığı ve hakkında "gerçek ve doğru" bilgiye sahip olmadığı bir güruhun yapacağı organizasyondur. çünkü siz bu ulkede anca solcuları, sağcıları, liberalleri, aşırı solcuları, aşırı sağcıları ve aşırı liberalleri tanırsınız. eşcinseller ise haklarında sadece fikir yurutebildiginiz bir guruhtur. yuruttuğunuz fikirlerin çogunu da totonuzdan çıkardığınız ve anlamadığınız halde anlıyormuş gibi yaparak, eşcinselleri ve eşcinselliği kafanızda oluşturduğunuz prototiplere oturttuğunuz için gerçekten tanımamaktasınız. bu organizasyonu bir nebze anlamanız bir nebze de organizasyona katılacak olanları tanımanız için söylüyorum. eşcinseller kendileri buna izin vermedikçe sizlerin kolay kolay, göz göre göre, köküne kadar asimile edebilecegi bir guruh değildir. nasıl sizler orda burda çatır çatır bilmemne şenlikleri düzenleyip bilmemne organizasyonları yapıyorsanız bu insanlar da yapacak. sen istersen gelme, ne hatrımız kalır ne de darılırız.
25 entry daha