şükela:  tümü | bugün soru sor
1 entry daha
  • http://www.radioswissjazz.ch/en adresinden ingilizce arayüzüne ulaşabileceğiniz digital audio broadcasting (dab) radyosu.
    geçen yıl yaptıkları dinleyici anketine göre en çok 55-64 yaş grubu ve almanca konuşan isviçre'liler tarafından dinlendiklerini söylemektedirler. bu sonucun gerçeği ne oranda yansıttığı bana göre tartışma konusudur. bunun başlıca nedeni, bezdirici uzunluktaki anketin herkes tarafından sonuna kadar cevaplanmamış olduğunu düşünmemdir. http://www.radioswissjazz.ch/en/survey_2008 adresinden ulaşabileceğiniz anket sonuçlarındaki her bir maddeyi cevaplamış idim. insanları bu uzun anketi tamamlamaya ikna etmek için katılımcılara çekilişle hediye vereceklerini belirttiklerini hatırlıyorum.
    radyoya dönersek, internete 1 mbps hızla bağlı tüm bilgisayarlardan, winamp veya media player aracılığı ile 128 kbps kalitesinde müzik dinlemeniz mümkündür. isteyene real player ve itunes ile de hizmet veriyorlar. kendi adıma hiçbir zaman buffer problemi yaşamadığımı belirtmeliyim. sitesine girdiğinizde önünüzdeki birkaç saat boyunca hangi eserlerin çalınacağını görürsünüz. bir de sağ kolonda o gün doğum günü olan bir müzisyenin doğum gününü kutlarlar.
    çalınan parçalar, gerçek bir jazz düşkünü olmayan pek çok insan taraından da sevilerek dinlenebilir niteliktedir.
21 entry daha