şükela:  tümü | bugün soru sor
15 entry daha
  • birden fazla ülke ve şehir görmek isteyenler, uçak yolcuğundan ya da havalanına git-gel, valiz bekle vs. sevmeyen insanlar için en ideal yurtdışı gezisi türü.

    ilk bakışta pahalı gibi dursa da tek kabinde 3 ya da 4 kişi yolculuk ediliğinde, iç kabin ya da görüşü kısıtlı kabin alındığında, sezon dışı ve erken rezervasyon da inanılmaz ucuz fiyatlarla karşılaşılıyor. ayrıca, çoğu cruise şirketi 18 yaş altındaki kazık kadar çocuklardan 0 ücret alıyor.

    gemilerde genelde kahvaltı, öğlen, akşamüstü cayı, akşam yemeği ve gece büfesi var.sıkı bir kahvaltı edillip gemiden inilerek gezilen şehirlerden dönüşte genelde öğlen yemeğine yetişiliyor, çünkü geç kalkışlarda yemek süresi uzatılıyor. öğlen yemeğini kaçırsanız bile akşam çayında kurabiye, minik sandviçler, pastalar var. yani inilen şehirde yemek yemenize gerek kalmıyor. o yüzden her şehirde adam başı 15-20 euro kazancınız var.

    gemide alkollü içecekler, şişeli meşrubatlar ve akşam yemeğinde masaya istenilen su ücretli. ama gemilerde havalanlarından daha ucuz free shoplar olduğundan ilk bindiğiniz gün şişeyle şarap, votka, viski, likör vs alıp kamaranızda içebilirsiniz.

    gemide su biraz pahalı olduğundan içme suyunu yanınızda götürmeniz akıllıca.su alırken yarım litrelik küçük şişeleri tercih etmek inilen şehirde de su parası ödememek için mantıklı.
14 entry daha