şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • evde bulunmak durumunda olduğun bir haftasonu bilgisayar başında çalışırken, televizyonda sevdiğin hepi topu bir kaç tane program` :himym`` :prison break`` :two and a half men` birer birer kaçırıldıktan sonra, en azından bir tanesini` :chuck` yemek için mola vereceğin araya denk getirmeye çalışırsın. getirirsin de. sonra masaya oturursun ve kanalı açarsın, sesi de açarsın.

    eğer hemen o anda reklam girmediyse bile en fazla 10 saniye içinde mutlaka girecektir. bunun üzerine 5 dakika zaping yapıp geri dönmek için söylene söylene kanalı değiştirirsin. sonra dönmeyi unutursun. tekrar açtığında ise programın son sahnesini görürsün, hemen ardından program biter ve yine reklam girer. zaten senin de yemek aran bitmiş olur.

    buna mukabil, akşam işlerini bitirip tv'yi açayım dediğinde, nefret ettiğin hangi program` :ghost whisperer`` :pushing daisies` varsa bütün ihtişamıyla seni karşılar, kanal değiştirip arada bitti mi acaba diye kontrol ettiğinde de kesinlikle bitmemiş olduğu gibi asla reklamlara da denk gelmezsin, tek sahnesini bile kaçırman imkansızdır.

    işte o an değildir şanssız olduğunu anladığın an.

    hayatında bu gibi ufak tefek günlük, hatta anlık meseleler her zaman ters gittiği için bu durumu artık garipsemediğini fark ederek kendi kendine manyağın oğlu gibi gülümsediğin, yüzünü havaya dönerek murphy'ye çapkınca göz kırptığın andır.
61 entry daha