şükela:  tümü | bugün soru sor
38 entry daha
 • uygur ve kazak cesetleri sokaklara atılmış halde bekleyedursun, çin yetkinleri durumun türkiye içindeki olası yansımalarına fantastik tepkiler vermektedirler. hayır, şaka gibi resmi açıklamalardan değil şaka gibi bir yarışmadan bahsediyorum. sevgili yurttaşlarım, duymadınız mı? müjdemi isterim!!!! uluslararası çin radyosu'nun 22 haziran 2009 (!!!!!) tarihinde açtığı "ben ve çin" adlı kompozisyon yarışmasına katılırsanız bedava çin gezisi kazanabilirsiniz!

  çin yaz, 3834'e gönder, china radio international (cri) sponsorluğundaki çin gezisi ödüllü kompozisyon yarışmasına katılma şansı kazan!! (şaka gibi ama şaka değil)

  şimdi ben de öneriyorum ki, birşey yapmak isteyip de yapamamaktan muzdarip hepimiz, haydi başvuralım şu yarışmaya ve çin yönetimiyle ilgili en ince ve latif hislerimizi "ben ve çin" konulu kompozisyonlarımızda dışavuralım; ve sadece yarışmayı açan cri'ye değil, aynı zamanda bütün basın kurumlarına da iletelim. ingilizce, japonca, farsça yazabilen kişiler belki kendi kompozisyonlarını o dillerde yayın yapan gazete/tv vbye de yönlendirebilirler.
  ve, belki de, böylelikle bir çin gezisi kazanabiliriz? adı da zirve olur? (bkz: zirve çin gezisi zirvesi)

  katılım koşulları için - (bkz: çin ve ben)
  cri'nin (uluslararası çin radyosu) bu yarışmadaki ortağı, ve hali hazırda web sitesinde çin parti haber ajansı gibi yayın yapmakta olan yerli radyo kanalına şahit olmak için - (bkz: yön radyo)
  (gibisi fazla belki de? acaba mandarin'den tercüme mi bazı haberler diye merak sarmıyor desem yalan olur)

  ayrıca:
  (bkz: huysuz ve tatlı kadın)
  (bkz: komik ve korkunç yönetilen ülke çin)
27 entry daha