şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
  • abim colourless colour şarkılarını göndermiş, "ratatat yeni albüm çıkartana kadar bunu dinlersin" diye. acayip beğendim. hemen hype machine'den diğer şarkılarını remixlerini şunlarını bunları dinledim. baktım debut albümleri (onun da adı la roux) çıkmış, hemen rapidshare'den indirdim. günlerdir döndüre döndüre dinliyorum. gerçekten çok güzel. ratatat yeni albüm çıkartsa bile la roux'u dinlemeye devam ederim.

    biraz da araştırma yaptım, wikipedia'da ingiliz ikili diye geçiyor bu arkadaşlar. solist kızcağız (elly jackson'mış adı) ve altyapıyı halleden synthesizer üstadı bir abi daha. onu pek ortalarda görmüyoruz. kliplerde mliplerde kız tek başına takılıyor. youtube'da canlı kayıtlarına falan baktım sahnede üç kişi oluyorlar. solistin arkasında iki synthesizer, birini bizim abi diğerini başka bir hatun çalıyor. ayrıca moog kullanıyorlar (bravo!). canlı da çok güzeller.

    yalnız şöyle bir durum var: şarkıları söyleyen, hep göz önündeki kız daha 20 yaşındaymış. öyle olduğu gibi daha da küçük gösteriyor. bir kaç tören görüntüsü, sahne arkası çekimi, canlı kayıt falan gördüm youtube'da; sahne dışındaki hali tavrı, konuşması çocuk gibi. şimdi şarkıları dinlerken aklımdan çıkmıyor. şu "bir şarkısın sen" yarışması var ya, o yarışmadaki çocukları dinler gibi oluyorum. bir kaç şarkılarını dinleyip hemen bu yaz nerelerde konser veriyorlar diye araştırdım, abime ağustos'ta washington dc'ye geliyorlarmış mutlaka git diye haber saldım. şimdi yanlış bir şey yapmışım gibi kötü hissediyorum.

    onun dışında diyecek hiç bir şeyim yok, bağımlılık yaratacak kadar iyi bir ilk albümleri var.
65 entry daha