şükela:  tümü | bugün
  • senaryosunu armando ianucci, jesse armstrong, simon blackwell ve tony roche'un yazdığı, ianucci'nin 2009 tarihli ilk sinema filmi. içinde bulunduğu olayları kavrayamayan genç bir ingiliz bakanı manipüle ederek, ingiliz ve amerikan derin devletlerinin orta doğu'da bir savaş çıkarmaya çalışmalarını konu ediyor. ianucci'nin the thick of it dizisiyle aynı stilde çekilmesi dışında, dizinin merkezindeki akıllara zarar, iyi insan, güzel dost, hoş sohbet malcolm tucker (peter capaldi) karakterini de bulunduruyor film. the thick of it'in oyuncularının hepsi filmde var ama capaldi ve paul higgins dışındakilerin oynadıkları karakterler, dizidekilere benzeseler de, aynıları değil. ayrıca, tom hollander, james gandolfini ve steve coogan da filmde oynuyor.

    nasıl güzel? öyle böyle güzel değil. sundance'ta patlamıştı, ingiltere'de bir o kadar sükse ve gişe yaptı, 24 temmuz'da abd'de gösterime girecek. replik örneği vermeyi sevmiyorum (özellikle filmin içindeki manasını açıklamadan ve çevirisiz) ama, kayahan'ın şarkısında dediği gibi (bir aslan miyav dedi değil, öbürü), tutamıyorum kendimi:

    simon foster: that's not supposed to be out there...
    malcolm tucker: well, it is out there, it's out there now, lurking like a big hairy rapist at a coat station. you know, if i could, i'd punch you into paralysis!
23 entry daha