şükela:  tümü | bugün soru sor
20 entry daha
 • bir ilişkinin ulvi ve aşk dolu kısımlarından uzak bu nedenle de doğal olarak bu ulvi paylaşımların getirdiği başbelası ve yorucu kısımlarından da uzak ortada bir yerde konumlanmış bir arkadaşlık türü.

  mesela sevgilinizi sahipenirsiniz, onsuz yapamazsınız bu güzel bir histir. ama sürekli sahiplenme başa beladır. hatta hadi ne zaman evleniyoruz'a, kıskançlıklara, cep telefonunuzun karıstırılmasına, sürekli onunla aynı yatakta yatma zorunlulugunuza kadar giden bir takım olumsuzlukları da getirir sevgililikteki bu güzellikler.

  oysa friends with benefits dediğiniz kişiler, zaten baştan sevgili olarka konumlandırmaz kendilerini. sınırlarını bilirler. hatta hiçbirsey karsılıklı olarak sorun olmayacağı için sevgilinizle bile konusamayacagınız şeyleri konuşup paylaşabiliyorsunuzdur. aynı zamanda sevismekten hoslandıgınız için seks'in alasını kendinizi bastırmadan yaşamanız mümkündür.

  yani sevgililikle arkadaşlık arası bir ilişki türüdür.

  tabi ki bunun niteliği, o ilişkiyi yaşayan iki kişinin düşünsel ve insani kalitesine göre değişir. iki tane öküz insan bunu sadece seks olarak görüp öyle yaşarsa sadece tensel bir durum olur ki buna fuck buddy diyoruz.. ortada friend'lik bir durum yoktur.

  oysa düşünsel ve insani anlamda incelikli , özenli, saygılı, paylasımı da onemseyen kişilerin kuracagi ilişkiye friends with benefits demek daha doğru olur.hem arkadaşlık hem seks,hem de biraz duygu sosuyla servis edilen bir ilişki biçmi.

  ha başarabilen var mı bilmiyorum. ben fransız filmlerinin yalancısıyım
152 entry daha