şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
 • inanç lisesi 1993 yılında kurulmuş ve bayramoğlu'ndaki geçici mekanında öğretime başlamıştır.
  (bakın, daha tamamlanmamış)

  bir arazi tahsis problemi yüzünden -iki bakanlığın birbirinden habersiz aynı araziyi 49 yıllığına iki ayrı vatandaşa kiralamaları- okulun kampus inşaatı (440 dönüm arazi üstüne kampus olur herhal) 1995 sonbaharından beri bitirilememiştir.
  (tamamlanmış mı? olamaz!)

  2001 yazında tev* tarafından resmen inanç vakfı'ndan devralınmıştır, neden malidir, ekonomiktir.

  ...ve birkac detay:

  1. bu okuldan her sene üç ila beş kişi üniversite için yurtdışından kabul almaktadır, ki 30 mezundan üç kişi bile iyi bir orandır.

  2. her ne kadar hiçkimse öss yi birşey ölçebilir kabul etmese de (ben dahil), inanç lisesi iki senedir (zaten yeni bir okuldur, üçüncü mezunlarını bu sene vermiştir) öss verilerine göre türkiyemizin en iyi yabancı dille eğitim yapılan özel okuludur.

  edit: inanç lisesi, son üç senedir ilk öss'de üçü parselleyen izmir*, ankara* ve istanbul atatürk* fen liselerini takiben türkiye 4.südür.

  edit reloaded: hayyyyyvan gibi bir overseas başarısına karşın öss'de yerlerde sürünmektedir şu sıralar (2004 öss itibariyle).

  edit revolutions: 2005 öss'ye giren 4 (yazıyla 4) kişinin 2'si sabancı üniversitesi'ne yerleşmiş, geri kalan kişiler de harvard, yale, mit, caltech ve benzeri abd orijinli ilim irfan yuvalarına kapağın en kralını atmışlardır. helal olsundur.
83 entry daha