şükela:  tümü | bugün
3 entry daha
  • 12 liraya nişantaşında, 15 liraya eminönünden(evet eminönü coşmuş hatta kendinden geçmiş) alınabilecek izmir tütünlerinden kıyılmış sarmalık tütün. aslında kıyılma kalınlığı yavaş ve boğulmadan sigara içmek için oldukça iyi bir kalınlık. hatta boş tüplere injeksiyon için çok çok iyi bir kalınlık. ecnebi bunu deli gibi arıyor da bulamıyor (ryomagazine aratın googledan, 2005'den beri bakarım, senelerdir editorleri olacak herif taa amerikadan ağlar izmir tütünü kıyılmış olsa da içsek diye, vaktiyle bunu satınalabilmek için herif izmirli üreticilerle temasa geçmeye çalışıyordu. sırf bu herifin kaprisine izmir tütünü içeren sarma sigara tütünü harmanı yaratmaya çabalayan üreticiler vardı)

    bir de içinden 100luk sarma kağıdı çıkıyor. normalde 50lik çıkar.. kardeşim bunun da koleksiyonunu yapıyorum, şu ulkede olmayan birkaç marka da mevcut ama o saçma bitkiyi sarmada kullanılan pirinçten mamül ve zerre sevmediğim ağır yanan kağıtlar dahil (evet evet onlar daha kaliteli külü falan yok evet ama sigara için uygun değil) boyle rezil bir kağıt görmedim. bu ne be? ne kağıdı bu ki insanın elinden sabun gibi kayıyor.

    bunun haricinde che markasına ait olan istanbul sarmalık kıyılmış tütün de oldukça başarılıdır. sararak içimde istanbul, injeksiyon için tatlısert tercih edlebilir. yada tam tersi. yada ikisini karıştırırız, biraz da sarı old holborn ekleriz, az virginia koklatırız, havaya atarız yağmur gibi yağar, altında dururuz. zıkkım içeyim hı-hım biliyorum.

    (bkz: istanbul sarmalık kıyılmış tütün)
3 entry daha