şükela:  tümü | bugün
24 entry daha
  • yetenekli, çekici, hatta biraz çapkın, zararı kendine serseri bir erkek gibiydi ilk flütüm. altı yıl önce başlamıştı arkadaşlığımız. sesi parlak ama volum'ü düşüktü. defalarca problem çıkardı, bakıma gidip geldi, aslında beni terketmekle tehdit etti. direndim... ama iki buçuk yılın sonunda, artık flütçülüğüme zarar vermeye başladı. doğru sesi çıkarmak için dudaklarım garip haller alıyordu. volum daha da düştü.. kabul etmek istemesem de ayrılık vaktimiz gelmişti. gözüm gibi bakmama rağmen nikel'i fazla olduğundan çabuk kararan perdelerinde parmak izlerim, emeğim vardı. kendimi ihanet ediyor gibi hissetsem de beni terkeden oydu. yapacak birşey yoktu, vedalaştık.. artık başka bir flüt almalıydım..
    yeni yol arkadaşım öncekinin aksine, şımarık bir markanın, pahalı, şımarık, gümüş bir flütüydü. tıpkı kibirli, kendine aşık, çok bilmiş bir kadın gibi. ilk buluşmamızsa tam bir kabus... ilk çaldığım parçada fazlasıyla karşılıksız ses/nefes sesi geldi. çok sevdiğim, doyamadığım eserleri bile yadırgadım onunla. tonu yabancıydı, perdeleri yabancıydı... bütünüyle yabancıydı bana, bu burnu havada flüt. anlaşamadık.. aylarca küs kaldık... sonra ben ufak bir fırtınanın ardından, sadece flüte/müziğe değil, hayata hatta kendime küstüm. müzikte dinleyici, hayatta seyirci oldum...kendimi özledim, flütümü özledim, etken olmayı özledim...
    aylar sonra o kibirli kadın, çok bilmiş ses tonuyla seslendi bana: madem mutlu olmak için çabalamıyorsun, o zaman mutsuz olmak için de bu kadar uğraşma, eziyet etme kendine... ben burdayım!
    daha önce çalmadığım, bilmediğim eserlerle, yepyeni etütlerle buluştuk bu kez. tanımaya, sevmeye başladık birbirimizi, birlikteliğimizi... meğer ne çok benziyormuşuz birbirimize; ilk başta soğuk, hatta burnu havada görünen, ama aslında uyumlu, huzur peşinde, sabırlı...
    önce yeni şarkılarla bağladı hayata, bugünü sevdirdi; ardından bildiğim/tanıdığım eserler sayesinde geçmişle barıştırdı beni... minnettarım bu huysuz kadına, ben sustuğumda konuşmasına, birlikte geçen her dakikamıza... (:
225 entry daha