şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • başına bu rüşvet olayları musallat olduğunda ben daha okuldan yeni mezun olmuş, işe henüz başlamıştım. feriköy'de mutfaksız bir oda + banyo tuvalet zemin kat daireyi zar zor kiralayabilmek için uğraşırken bürodan çağırdılar bizi. önemli bir konu var dediler. toplanıp yeşilköy'de tripleks bir eve gittik.

    kapıyı 50 yaşlarında bir adam açtı. ergün göknel imiş. yanında da zayıf 30 yaşlarında bir kadın, feray göknel. feray hanım bize eşlik etti, hanım meslektaşlarla odaları gezerken de bilgi verdi: "evde 14 oda, ikisi ebeveyn banyolu olmak üzere üç banyo tuvalet var" dedi. a öyle mi dedik cevaben. uzatmayayım ikinci katta her odada bir şeyler var. dolu heryer. sonra bir odanın kapısını açtık. benim kiralamaya çalışıp da henüz başarılı olamadığım daire ile aynı boyutlardaki bu odanın ortasında sadece bir ütü masası, üzerinde de bir ütü var. feray göknel'e dönüp sordum, "bu oda niye boş" diye. "oda boş değil, ütü odası" dedi ki üç kuruşa geçinmeye, bırak geçinmeyi hayatını idame ettirmeye çalışan kişiler olarak uzun bir süre öyle bakıp kalmıştık. hımm. ütü odası. sonra benim tutacağım ev geldi aklıma, dalmışım...

    o feriköy'deki dandik evi de, 2 aylık kira bedelini annem, 500 alman markını da babannemin göndermesi sonucu güç bela tutabildim. bu ara bana bu evi tavsiye eden emlakçı ev deniz manzaralı deyip gülmüştü. len hakikaten çekyatın yan kısmına basıp da mazgal görünümlü camın üst köşesinden bakabilirseniz eğer, haliç görünüyordu harbiden.
14 entry daha