şükela:  tümü | bugün
 • karındeşen jack'le ilgili,onun tarafından yazılmış süsü verilen sayısız mektuplardır. ama bunların sansasyon yaratmak için yazılmış sahte mektuplar olduğu düşünülmektedir.sadece "sevgili patron","küstah jacky"ve"cehennemden gelen" adlı üç mektubun gerçekten de katil tarafından gönderildiği düşünülmektedir.

  jack 25 eylül 1888 günü "sevgili patron" olarak bilinen mektubu yazmıştır. (dear boss)

  “sevgili patron, sürekli polisin beni yakaladığına dair haberler alıyorum ama beni henüz çözebilmiş değiller. akıllıca görünmeye çalışmaları ve doğru iz üzerinde oldukları hakkındaki konuşmaları beni güldürdü. kadife apron(önlük) hakkındaki espri beni gerçekten kendime getirdi. fahişelerin peşindeyim ve yakalanana kadar onları deşmekten uzak durmamalıyım. son iş çok büyük olaydı(sönmüş balona çevirdiği catherine eddowes’tan bahsediyor). bayana bağırabilmesi için hiç fırsat vermedim. beni şimdi nasıl yakalayabilirler? işimi seviyorum ve yeniden başlamak istiyorum. yakında yeni küçük oyunlarımla benden tekrar haber alacaksınız. son işten kalan düzgün birkaç parça kırmızı şeyi zencefil bira şişesi içinde yazmak için sakladım ama tutkal gibi yapış yapış olduğu için kullanamıyorum. kırmızı mürekkep yeterince iyi, ha ha. bir dahaki sefer bayanın kulaklarını kırpıp polislere göndermeliyim ki gönlünüzü alayım olur mu? biraz daha iş yapana kadar bu mektubu saklayın, sonra doğrudan size bildiririm. bıçağım çok güzel ve keskin, şans bulur bulmaz işe koyulmak istiyorum. iyi şanslar.
  saygılarımla, karın deşen jack.

  marka ismimi kullanmamı önemsemeyin.

  not: ellerimdeki kırmızı mürekkebi temizleyene kadar bunu yollaması iyi değildi lanet olsun, henüz şansım yok. şimdi de bir doktor olduğumu söylüyorlar. ha ha.”

  1 ekim 1888 günü, jack’ten geldiği düşünülen bir mektup daha ortaya çıktı. (saucy jacky)

  “sevgili yaşlı patron size bahşişi verdiğimde kodlamıyordum, yarın küstah jacky’nin iki olayından haberiniz olacak, bir numaralı biraz bağırdı o yüzden tam uğraşamadım. ha(bu arada), polise kulakları iletecek zaman bulamadım. önceki mektubu ben tekrar iş başı yapana kadar sakladığınız için teşekkür ederim. karın deşen jack.”

  jack’in belki de en ünlü mektubu “cehennemden”(from hell) 16 ekim de bir kutuyla birlikte geldi. kutunun içinde mektupla beraber şarap içine konmuş yarım insan böbreği vardı.

  "cehennemden
  bay lusk, efendim, kadının birinden aldığım böbreğin yarısını size sunuyorum, diğer parçayı kızarttım ve yedim, çok güzeldi. eğer bir süre daha beklerseniz onu çıkarmamı sağlayan kanlı bıçağı da size yollayabilirim.

  imza: yakalayabilirseniz beni yakalayın bay lusk.”