şükela:  tümü | bugün soru sor
9 entry daha
  • düne göre şimdinin adı.
    olmasaydı tembellik diye bir şey olmazdı. herkes yapacağını hemen yapardı.düşünsenize aklınıza bir şey geldi ve sonra yapma şansınız yok. hemen kalkıp yapardık hepimiz. böylece her şey takır takır yapılırdı. çünkü bekleyeceğin zaman yok.
    olmasaydı hayal kırıklığı olmazdı. umut ne için vardır, neye umut vardır? geleceğe. umutlar hep gelecektedir. geleceği cennet yapar umutlar. peki kaçımız bu umutlarımızı tamamen gerçekleştirebilir. tamamını geçtim, yarısını bile yapabilen var mıdır? sonunda ne oluyor o çocukça kurduğun hayaller yetiştirdiğin umutlar yıkılıyor ve altında kalıyorsun. peki gelecek diye bir şey olmasa umut etme şansın var mıydı? yoktu.
    olmasaydı şerefsizlikler, pislikler çok çok azalırdı. çoğu insan kötü olmayı düşünmüyor, istemiyor, kimse bilinçli olarak kötüyüm ben kötüyüm diye kötülük yapmıyor. ama günü geçirmek için hepimiz hatalar ve kötülükler yapıyoruz. gerekçemiz de gelecek zamanda bir gün düzeltme şansımız olur nasılsa."ben kötü değilim aslında şimdiyi geçiştirmek için bunu yapıyorum ama ilerde kesin kendi güzel insanlığıma geri döneceğim." ya bi yürü git..
    işte bu sebeplerden keşke olmasaydı dediğimdir, ya da bilinç olarak farkında olmasaydık olduğunun. inanın dünya daha güzel bir yer olurdu.
8 entry daha