şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • yaşam akışımla ilintili olacak ki, uzun süredir vuslata eremediğim bir diğer izdivaç programı. televizyonu ilk açtığımda mevcut listemdeki bütün kanalları hunharca zaplarım ve daha sonra ''hiçbişi yokmuş yea'' diyerek odama çekilirim. bugün de çok farklı olmamasını umuyordum ki, bu programda ''sessizlik lütfennn'' *, ''bakalım x bey, y hanımı ikna edebilecek mi?'' gibi bir altyazıya maruz kaldım, mağdurum ve korktum. esasen beni korkutan şey ileride, ''menfuze hanım, hayrusafi beyi kabul etmediiii zaaaaaaaaaa xd'' gibi bir yazıyla karşılaşabilecek olmamı, olurlu kılan şeydir.

    yazım tarzını geçiyorum ve hitap olarak, ''sessizliğe davetin'' bizi nerelere götürebileceğine açıklık getirmek istiyorum. ''zeki müren de bizi görecek mi?'' saflığından, televizyon programlarının gelecekte haiz olacağı izleyicileri yönetme aşamasından tutun da, cep telefonlarının bile içinde bulunduğu ''mesaj oku!'', ''gönder!'' gibi komutların alttan alttan ileride korkuyla karışık kuşku yangınını içimizde söndürmeye çalıştığımız duygulara her geçen zaman yaklaştırdığı gerçeğini görmeliyiz. şimdi, bu programları izleyen/izlemeyen kitle arasındaki proteinlilik oranını ölçecek konumda değilim, fakat bugün izdivaç, yarın bir başka program bu kuşağı yürütür. bizim de garipseyemeceğimiz bi hali aldığında, korkulanın başa geldiği gerçeğini bile hissetmez oluruz, ben o kadar diyim.

    aslında şu sonucu; x bey için ''yanıma yakışmıyor'' diyen y hanım'a, bunu yıllarca televizyonlarda izlettirmeye direnen yapımcılara ve bu tip programları ''evlilik, ciddi ve bi o kadar da kutsal bi müessesedir'' hassasiyetinde izleyenlere mal edip kaçmak, bize düşmeyen bi görevdir. ''ıyy izdivaç programı mı hiç sevmem, ama coşkun bey'e yanlış yapıldı'' mentalitesindeki boş boş yazılarla köşesini dolduran yazarlara seslenmek elzemdir. yazılsın, çizilsin artık... çözüm olmasa da, girişimdir, başlangıçtır. bu rezaletin başka bi çıkar yolu yok. nedir yani? türkiye'deki 50 yaş üstü herkes evlenince, program, misyonunu tamamlayıp kendini imha mı edecek. hayır, yaratılacak... kadınlar, adamlar yaratılacak. x y'ye gidip tokat atcak, o da seni enişteme s.ktirtcem diyip cirit atcak. bunu kabullenmek, buna ortak olmaktan başka bişi değildir. mevzubahis programlar, sadece izdivaç alanında kısıtlı değil, türevleri mevcut. bu sadece bi örnektir.
888 entry daha