şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • dün ilk kez izledim kendisini. öncelikle fiziksel olarak süper lig için gayet olumlu, bu bakımdan sırıtmaz. topla ilişkilerini de attığı uzun-kısa paslardan referansla iyi olarak değerlendirebiliriz. rıdvan'a göre en azından pas şiddetini daha iyi ayarlayabiliyor. boşluğu görüp topla beraber daldığı bir pozisyon vardı ki, karar alma mekanizması da sınıfı geçti bununla. topsuz oyunda, hücumdayken kendini ispatlama amacıyla sık sık depara kalktı, sağa sola boşluklara iyi kaçtı ama, sahaya böyle yayılması, abisi ernst için olumlu karşılanırken, kendisi için pozisyonunu boş bırakıyor şeklinde yorumlanabilir hocası tarafından. defansif olarak ikili mücadelelerde rakibe fazla yakın oynamadı ve topun rakipte olduğu anlarda defansif pozisyon almasını da çok beğenmedim ama izlediğim süreyi de yeterli bulmuyorum tabii, en az 3 doksan dakika izlemeli kendisini.

    lampard'la karşılaştırmayacağım tabi necip'i, ama şu haliyle uğur inceman ve fink'e göre tercih edilmemesini sağlayacak bir özelliğini göremediğim gibi, yaşının genç olması ve çalışmakla kazanılmayacak bir karizmaya sahip olması neden süre alamadığına dair aklımızda soru işareti oluşturuyor.

    federasyonun genç oyuncularla ilgili kulüplere koyduğu yükümlülükler, oyuncunun süre almasını sağlamıyor ve sezon başında "lazım olursa bunlar oynasın" yeterliliğiyle a takımda istihdam edilen gençlerin oynamadan beklemesine, yitirilmesine sebep oluyor. benim önerim; bu genç oyunculara a takımda belli bir minimum oynama süresi konulsun, bunu kabul etmeyen veya gerçekleştirmeyen kulüpler gerçekleştiren kulüplere belli bir ücret ödesin. ya da neyse işte, sonuçta bu necip'in adını çok duyacaksınız diye bitireyim.
2763 entry daha