şükela:  tümü | bugün
29 entry daha
  • bu enstrümanı çalma becerisini geliştirmede çaldığınız flütün durumu büyük rol oynar. siz istediğiniz kadar dudak pozisyonunuzu, dudak germenizi, diyafram kontrolünüzü, parmak çabukluğunuzu vs. mükemmelleştirin, eğer çaldığınız flütte iş yoksa hiçbir kayda değer ilerleme gösteremezsiniz. bu yüzden eğer ekonomik durumunuz müsaitse kendinize en kötüsü bir yamaha yfl 211 edinin. tabi kesinlikle ilk flütünüz bu olmasın, 250 liralık öyle ahım şahım kalitesi olmayan bir flütle başlayın ki, baktınız enstrüman pek size göre değil, zararın neresinden dönülürse kar olsun. yamaha, miyazawa, pearl gibi markalara flüt çalmakta kararlı olduğunuzu anladığınızda geçin.

    flütün durumunu iyi bir seviyede tutmak adına, o gün için çalmayı bırakır bırakmaz kesinlikle ve kesinlikle flütünüzü temizleyin. temizlemezseniz flütün içi ıslak kalır, pas yapar, ve enstrümanın tınısına büyük ölçüde zarar verir. flütün periyodik bakımını yaptırmayı da ihmal etmeyin. 6 ayda bir yapılacak bir bakım yeterli olacaktır.

    enstrümanınızı sağa sola çarpmayın. flüt darbe alırsa ezilebilir, şeklinde deformasyon oluşabilir. böyle bir durumda da tını çok büyük zarar görür.

    bir de benden tavsiye, jazz çalın. inanılmaz zevkli.
220 entry daha