şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
  • son birkaç yılın popüler cemaati. akla 28 şubat'ın bölüm sonu tarikati aczimendileri getiriyorlar. "ismail ağa cemaatine dokunan yanıyor" haberleri başladı. haberlerin asılsız olduğunu düşünmüyorum. tarikat-cemaat bağlantılı bürokratlar ya da cemil çiçek belki bahsedildiği şekilde cemaatle yakın ilişki kurmuş olabilir. bilemiyorum. fakat neden şu dakika bu cemaatin yıldızı parlıyor medyada? geçen yıl mı kuruldu bu cemaat?

    sakın "içimizdeki şeriat korkusu"nu hortlatabilecek bir imaja-yaşam biçimine göstere göstere sahip olmaları cemaati sahneye çıkarmış olmaya? aczimendiler gibi.
    yıllardan beri her nevi cemaat, tarikat bir yolla bürokrasiye siyasete dahil olur. merkez sağ partilerin en bilindik oy-seçmen denklemlerinden biridir. bilmeyen yok.

    chp'li bir milletvekili televizyonda telaşla anlatıyor: "en zengin cemaatin ismail ağa olduğu iddia ediliyor. tirlyonlarca lira mal varlığından söz ediliyor." fethullah gülen cemaatine n'oldu peki? imkb'de değer mi kaybetti? çitaların zebraların gezindiği topraklara dahi okul açan bir cemaat olduğunu unuttu mu millet?
176 entry daha