şükela:  tümü | bugün
 • tam adı virginia 'gin' wigmore olan auckland, yeni zelanda doğumlu, kırık sesli, derin bakışlı şarkıcı/söz yazarı hatun kişi.

  16 yaşında babasını kanserden kaybetmesi üzerine 'hallelujah' diye bir şarkı besteleyip kendi çapında (bkz: yeni zelanda) bir üne kavuşuyor. şarkı üzerine kendi yorumu ise şöyle :

  “hallelujah was my way of telling my family i had dealt with dad's passing and honestly, i didn't want to share these feelings with anyone else. i wanted the moment for myself and my family.”

  bahsi geçen şarkı 2008 çıkışlı 5 şarkıdan oluşan başlangıç albümü 'extended play''de de yer alıyor.

  ayrıca, 2009 başında, yine auckland menşeli smashproof grubunun vasat 'brother' şarkısından da selam etmiştir bizlere kendisi. (şarkının yeni zelanda'da 11 hafta boyunca bir numarada olmasını sadece ve sadece gin'e bağlayabildim ben)

  'under my skin' adlı şeker şukela şarkısı ise yeni zelanda havayollarının çıplak hostes ve kaptanlı güvenlik kuralları videosunda kullanılmış, çok da güzel olmuş. (bkz: bare essentials of safety)

  yalnız şarkılarındaki müzikal altyapıda bir 'sesim yeter'cilik, bir tekdüzelik yok değil sanki, ya da belki bana öyle geliyor..

  ikinci (ve -an itibariyle- son) albümü 'holy smoke'u daha tamamen dinleme şansım olmamış olsa da an itibariyle 'hey ho' favorim.

  bir de oyuncu kız kardeşi varmış sanırsam..
41 entry daha