şükela:  tümü | bugün soru sor
30 entry daha
  • yerine, kısmına, çalışmanıza ve çalışacağınız sb./astsb.'ya bağlı olarak askerliğinizi cennete de çevirebilir cehenneme de. ofis programlarından vs. anlıyorsanız bi de aslında en önemlisi nizamiyeden girdikten sonra salaklaşan askerlerden biri değilseniz kolaylıkla yazıcı olabilirsiniz.

    tabur/alay ve daha üst seviye bi yerde yazıcı olmanın avantajları çok olacaktır. hem bölüklerde binlerce kişinin angarya işleriyle uğraşmamış olursunuz hem de o kadar asker içinde parmakla gösterilirsiniz. nöbet tutup tutmayacağınız, memur gibi çalışıp çalışmayacağınız v.s bunların hepsi yere göre değişkenlik gösterir.

    tabur ve alaylarda yazıcılık yapabileceğiniz kısımlar şunlardır: s1: personel, s2: istihbarat, s3: eğitim, s4: ikmal kısmı oluyor. bunların dışında bölük yazıcılığı veya karargah kısmı yazıcılığı da var.

    askerliğinizi tamamlayacağınız yer acemi birliği ise burada en son yazıcılık yapacağınız yer s2/s3 kısmı olsun. böyle yerlerde genelde s2 ile s3 birleştirilir. acemi askerlerin ve bağlı olduğunuz taburun her türlü eğitim ve istihbarat işleriyle uğraşırsınız. ısparta'da dağ, komando okulu taburunda s2/s3 yazıcılığı yapmış biri olarak uykusuz gecelerimi bir ben bir allah bi de karşımızda 24 saat görev yapan telefon santrali görevlisi askerler bilir. size yardımcı olabilcek asker de bulamazsınız. adam evraklar içinde yüzdüğünüzü görünce sürülmek pahasına kendini oradan attırır. karargah ve s4 kısmı en rahat olacağınız yerlerdir. buralara yazıcı aranıyorsa balıklama atlayın. bu ikisinden sonra ise en rahat olabilceğiniz yer s1 kısmı. alaylarda da durum değişmez. s1, s2, s3 yazıcıları genellikle subaylarla diğerleri astsubaylarla muhatap olur.

    rahatlık bi tarafa yaptığınız iş ne kadar zor olursa subaylardan göreceğiniz saygı da o oranda büyük olur.
33 entry daha