şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • başıma bir iş gelmeyecekse sonuna kadar karşı olduğum uygulamadır. dünyanın süper gücü çatır çatır idam uygularken biz uygulayınca mı geri kalmış oluyoruz be? "öyle sallamak kolay" diyen de çıkar ama merak etmesin, bu ülkede idam uygularsak başımızın neden ağrıyacağını baya iyi biliyorum.

  ama bir de ismini hatırlayamadığım bir yazarın "adalet sistemi bir piramit'e benzer ve tepesinde idam cezası bulunur. siz o tepeyi keserseniz eğer, elinizde artık bir piramit yoktur." gibi kabaca çevrilebilecek güzel bir cümlesi vardı bu konuyla ilgili. bu da bir gerçeklik.

  velhasılkelam, sonuçları ne olursa olsun idam cezası gereklidir kardeşim. bunun tartışılacak yanı yoktur. yok ille tartışmak istiyorsan önce alttaki başlığı bi oku hele.

  (bkz: 18 kişi engelli gence tecavüz etti)

  okudun mu? heh. hatırla bir de geçen gün kendi öz çocuğuna tecavüz edip, 6 yaşındaki öz kızı için "kendisi beni tahrik etti" diye savunma veren adamı.

  şimdi sana soruyorum, bu hasta ruhlu iğrenç mahlukların senden benden kesilen yarı maaşlık vergilerle beslenmesini, 3 öğün yemek ve sıcak yatak bulmasını kaldırabiliyor musun? eğer kaldırıyorsan zaten sen normal değilsin.

  edit: 18'i de deli değil ya arkadaşım? "tedavi edip topluma rerörerörerö" gibi mesajlara cevap verilmeyecektir.

  edit 2: düşünce suçları, siyasi suçlar, hırsızlık gibi kavramlar bu entry'nin kapsamı dışındadır. işbu kin ve nefret zevk için adam öldüren, çocuklara/özürlülere tecavüz eden uç örnekler için kusulmuştur.

  ertesi gün sakin kafayla edit: entry'nin yazıldığı saat ve o saatte okunan malum haber sebebiyle ağzıma ne geldiyse yazmışım. idam cezasının komple geri gelmesini tabi ki ben de istemem çünkü birçok arkadaşın da mesajla belirttiği gibi o ceza gelirse bu şerefsizlere değil de, düşünce suçlularına uygulanır. ama ne kadar sakinleşirsem sakinleşeyim, başkalarının yaşamlarını söndürenlerin yaşam hakkı olduğuna kendimi bir türlü inandıramıyorum.
18 entry daha