şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • bu kadının sorunu, tam da yazısında geçen önemli bir noktanın ahmet insel ve sair entelektüellerce üzerine gidildiğini görememekte yatıyor. "günahıyla sevabıyla bu değişimin öncülüğünü de çoğunlukla müslümanlar yapıyor. bunu bir an önce sindirirseniz, işlenen tüm ‘günah’lara karşı beraberce mücadele etme alanını genişletmiş olursunuz" diyor ya hilal kaplan, insel de tam olarak bunu söylüyor, açsın baksın bakalım birikim'deki son yazısına.

  http://www.birikimdergisi.com/…minin sonu ve sonras

  yazı uzun, özet geç lan piç derseniz, şöyle bir parçayı aşağıya not düşeyim. işte tam da kaplan'ın görüp anlamadığı, kolaycılığa, muhatabını islamofobiyle suçlayarak indirgemeciliğe düştüğü nokta.

  "vesayet rejimine son vermeye uğraşan etkili yegane siyasal güç bugün akp. bu nedenle akp’nin vesayet rejiminden gerçek bir demokrasiye geçme konusundaki kararlılığını, hızla atılması gereken adımları nasıl zamanladığını, bu adımları nasıl ettığını veya ertelediğini, neleri nasıl yapıp neleri yapmadığını sorgulamak, demokratik bir rejime geçiş perspektifi açısından ertelenemez bir sorumluluktur."

  bunun dışında, söz konusu heyecanlı arkadaş, ahmet insel'den gerekli ayarı zaten almış durumda. (bkz: #18540827)

  ezcümle: bacım, aklın karışık, yeri geliyor akif emre'den, yeri geliyor ahmet insel'den laf yiyorsun. bence habire oturup yazmadan önce biraz soluklanıp okumaya, biraz birikim yapmaya devam et. en sonunda ali bayramoğlu da kayışı koparıp sopalayacak, hiçbir yere tutunamayacak kalacaksın, kendi kendine ak parti ak parti diye ağlayacaksın.

  son bir not: entelektüel olmak zor iştir, az biraz aktivizm kariyeriyle mümkün olmaz.
907 entry daha