şükela:  tümü | bugün
130 entry daha
 • disko kralı programında her türlü gıcık oldum kendisine. çünkü aşırı derecede negatif enerji yayıyor. mimikleriyle, konuşmasıyla. her şeyi bilen adam gibi davranıyor da, doğru düzgün bir kelam edemedi aslında. devamlı şikayet ediyor. ve altı boş olarak eleştiriyor. vardığı yargıların hepsi "anti" yargıları, hiç bir şekilde neden sonuç ilişkisine dayandırmıyor görüşlerini. ben sıradan bir sinema izleyicisiyim, ben bile daha sistematik düşünüyorum yorum yaparken. sistematik düşünce olmayınca da düz mantık ile "türban ile ilgili film yaptım, izlenmedi, türban sorunu yok" gibi saçma bir önerme çıkıyor ki evlere şenlik. hayır, türban sorunu olmadığını savunmak ve bunu başka nedenlere dayandırmak çok makul iken bu şekilde sanki bir başyapıt yaratmış senarist edasıyla "yaa bırak allahını seversen" demek çok komik, bir o kadar da itici.

  sen oraya filmin hakkında iki kelam etmek için çıktın. iki kelimeyi zorla söylüyorsun. oyuncu arkadaşını susturuyorsun. tüm dış dünyaya kendini kapatmışsın arkadaşım sen. sözlükleri, forumları bile yoksaydın. oysa özellikle genç neslin nabzını yoklamak için en etkili araçlar bunlar. neymiş filmi izlenmemişmiş. izlenmedi diye böyle saçma sapan konuşamazsın arkadaş. izlet o zaman. dabbe gibi türk sinema tarihinin en geri-zekalı filmi bile ne kadar gişe yaptı. "bu filme gitmeyin abi" filmiydi dabbe. ya şimdi tam bu noktada ben "bırak allahını seversen" diyorum. ilk senaryo denemen, başrolünde oynayan kızın aşağı yukarı ilk filmi. doğru düzgün reklamını promosyonunu yapamamışsın. bu işler bu kadar kolay mı? insanlar senelerini veriyor bu işe. yok recep ivedikmiş yok cem yılmazmış, atatürk filmiymiş onlar tutarmış. sen kimsin ki türk halkının beğenisini sorguluyorsun? ne kadar emek verdin bu işe? dondurmam gaymak gibi bir eserin var mı arkadaş. sinema sanat olduğu kadar da bir endüstri, bir piyasa. ve filmin tutması olayı sanatsal olarak ve vermek istediği mesaj olarak iyi ya da kötü olduğu anlamına gelmez. tutma / tutmama olayı tamamen bir arz talep meselesidir. arzına talebi yaratmak senin elinde.

  sen filmini tanıtmak için çıktığın programda öyle kös kös oturur, saçma sapan konuşursan ben bu programa kadar merak ettiğin filmine gitmem de izlemem de.

  ayrıca aklın sıra atilla taş'ı küçük düşürme girişimini kınıyorum. bir atilla taş bile olmak için çok yol alması gerek ben onu anladım. bu ülkede atilla taş bile olmak kolay değil.

  aynı atilla taş şunları söyledi az önce

  " yıllarca insanlar beni anlamıyor diye ağladım. sonra anladım ki ben anlatamıyorum. insanlara bok atmanın anlamı yok"
43 entry daha