şükela:  tümü | bugün soru sor
9 entry daha
  • çok kolay olmayan eylemdir. öyle çok seversin ki, kendini ertelersin, her şeyini savsaklarsın, sosyal yaşantını unutursun, sadece onu düşünürsün. aynı ortamdaysan eğer, bırakırsın işlerini, onu izlersin, konuşması, gülüşü, duruşu, sesi masal perileri gibidir, merhabalarında, tebessümünde, dünyalar senin olur. ayrı bir yere koymuşsundur onu kendi yarattığın dünyada. putlaştırmışsındır, tapıyorsundur artık. yaklaşıp konuşamazsın, anlatamazsın içindekilerini. suçlu sensindir, eğerbirini seviyorsan bunu ona söylemelisindir. dünyanın en doğal şeyidir. insanlar arasında duygular pekişir, seversin, aşık olursu, bunu gider söylersin, biter. söyleyemezsin tabii, bu içinde dert olur, büyür büyür, kendini soyutlarsın artık. karşındakinin gönlü yoktur ama, bunu anlarsın, her fırsattayeni birilişki istemem diye muhabbetini açıyordur, eski aşklarından darbeler yemiştir, ümitsizdir, kırılmıştır, yaralı bir kuştur. sen yardım ederim, unuttururum, sevgi üstesinden gelirdiye hayal kursanda, sonunda beklenen olmayacaktır, bunu bilirsin işte.

    araya mesafe koysam, konuşmasam, uzak kalsam unuturum belki, ne var yani diye düşünürsün, bok unutursun. arkadaşsınızdır sonuçta, o da kırılmıştır böyle davranışınıza, haberi yoktur garibimin senin duygularından. bir süre sonra o da konuşmaz haklı olarak. artık istesende yaklaşamazsın, ona göre sebepsiz bir soğukluk doğmuştur. uzaktan uzağa bakarsın, izlersin, sesini hissedemezsin.

    bir gün kalkıp, bugün her şey bitecek, gidip konuşacağım, yeter ki bilsin, sonucu umrumda değil dersin, salak platonik aşıklar gibi tutulursun işte, sen de salaksın çünkü. hergün bu böyle devam, ha bugün, ha yarın konuşacaksın, 2 ay geçer neredeyse. olayı bu noktaya taşıyan, zora sokan, çıkmaza getiren sensin, çok zor bir şey değil, çıkıp seni seviyorum diyecektin, demedin, kendine işkence ettin o kadar zaman.

    korkuların vardır, bu kızın peşinde koşanlar vardır, çeker alırlar, sende aval aval bakarsın korkusudur bu. olmayacak şey değil ya, olur da zaten. bir gece yarısı aniden uyanırsın, sanki içine doğmuş gibi, sosyal paylaşım sitesinde görürsün, ilişki durumunu. ertesi gün o bazı günler asık yüzü gitmiş, dertlerini unutmuş, mutlu mutlu geliyordur, anlatır arkadaşlarına ilişkisini. sen lanet edersin, küfür edersin, kafanı taşlara vur, ama ne çare, geçti artık yavrum. bundan sonra kendine kızman gerekirken ona kızarsın, milletten dedikodularını alırsın, daha da kızarsın. unutmak içindir, belki kendini toparlamak amacıyla kötü laflar duyarsın kız hakkında, bir şey demezsin, çünkü öyle olduğuna inanmak istiyorsundur, kendini rahatlatıyorsun ama pislik bir duygu bu, yapmak doğru değildir, adam gibi vazgeçmek en iyisidir.
2801 entry daha