şükela:  tümü | bugün
39 entry daha
  • heath ledger'ın ölümü birçok şeyin yanında bir filmin başyapıt olmasının da önüne geçmiş, filmin ikinci yarısı boyunca, bitişinden sonra aklımda bu fikir döndü durdu... ben zaten ledger'ı son bir kez bir başka karakter olarak görmek için gitmiştim, başka da bir beklentim yoktu o yüzden hayal kırıklığı yaşadığımı söyleyemem.

    --- spoiler ---
    bir tek johnny depp'i yakıştırdım halleri, hareketleri, mimikleriyle tony karakterinin bir aksine. jude law, zaten niye seçilmiş anlamadım, severim kendisini ama bir insan alfie'de de i heart huckabees'de de aşağı yukarı aynı karakteri oynuyorsa ve üstüne böyle bir filmde de aynı tavırları aynı diksiyon çeşidini, aynı mimikleri kullanıyorsa oyunculuğunda bir sorun vardır, george clooney bile kendisini geliştirmeye çalışıyor gözlemlediğim kadarıyla. law'a yetiyor herhalde bu kadarı, bu filmde hiç beğenmedim... colin farrel'sa neden bilmiyorum benim de pek sevemediğim bir oyuncudur ama o bile law'dan daha fazla uymuş tony'nin bir aksi olmaya pek yeterli olmasa da. ayrıca birçok kişide gözlemlediğim farrel'ı itici bulma olgusu, karakterin pis çamaşırlarının ortaya çıktığı bir anda aslında işe yaramış da denebilir... lily cole müthiş, gerçekten de alice'i neden bu kız oynamamış diye merak ettim. waits ve plummer'ı da çok yakıştırdım rollerine. ikisi cole ve ledger'la birlikte filmin en güzel yanları olarak not düşülebilir. filmin sonunda yer alan "heath ledger ve arkadaşlarından bir eser" yazısı da biraz iç burukluğu yaratsa da takdiri hak etmektedir.
    --- spoiler ---

    edit: şimdi düşündüm de tony'nin aksini oynamak kesinlikle depp'e düşüyor ancak ledger'ı gölgede bırakmamak adına hayali tony'i üç ayrı aktöre paylaştırmak bilinçli bir seçim olmuş olabilir, öyleyse gilliam bey gerçekten de büyük bir adam demektir yönetmenliğinin yanında...
62 entry daha