şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bisiklet kesinlikle rahat bir spor değildir, uzun süre binmek çeşitli ağrılara yol açabilir. bu yüzden sevgi ister. bisikleti uzun süreler kullanan kişilerdenseniz bunun için bir takım önlemler almanız gerekir. bisiklet kıyafetleri de işte bu yüzden vardır.

    tayt ve bisiklet forması dikildiği malzemesinin özelliği olarak vücudun salgıladığı teri dışarı atıp, hava almasını sağlayarak uzun süreli kullanımlarda rahatlık sağlar. bunun yanında testislere kan gitmemesine bağlı rahatsızlıklardan da sakınmak için bisiklet taytı, içerdiği antibakteriyel ped ile buna ilişkin korumayı sağladığından, özellikle uzun süreler bisiklet kullanan her bisikletçinin vazgeçilmezi olması gereken kıyafetlerin başında gelir. yani ilk akla gelen intibanın aksine asıl delikanlı bisikletçi silikon destekli tayt giyer.

    bisiklet taytının esas kullanım nedeni yaygın bilinen bir düşünce olan selenin popoya verdiği zulümün engellenmesi değildir. bu acı daha çok ilk ya da seyrek kullanımlarda yoğun bir şekilde hissedilir, ama bu yalnızca -çok afedersiniz- kıç tabir ettiğimiz bölgenin alışık olmadığı bir baskıya maruz kalmasından ileri gelir. kullanıldıkça kasların da alışmasıyla zamanla azalır ve geçer. tayt yalnızca bu baskıyı hafifletici bir etkiye sahiptir, o acıyı her şekilde çekersiniz.

    şu sıralar şanslıyız ki esasında hala yeteri kadar yaygın olmamasına ve buna bağlı olarak yeterince ucuz olmamasına karşın, artık pek çok şekilde bisikletle ilgili ihtiyaçlarımıza rahatça ulaşabiliyoruz. her sporun kendine göre bir kıyafeti ve aksesuarı olduğu gibi bisikletçinin kıyafeti bisiklet taytı ve forması, en mühim aksesuarları ise eldiven ve kasktır. bunlar olmadan bisiklet kullanmayalım, kullandırmayalım. ya da kullandıralım ne bileyim, bir şey de diyemiyorum şimdi, çok pahalı lan!
30 entry daha