şükela:  tümü | bugün soru sor
99 entry daha
 • ingiltere kralı olmanın hiç de hoş birşey olmadığını gün geçtikçe anlamıza sebebiyet veriyor.

  iki dakika rahat yok arkadaş,

  - ispanyollar, fransızlar, portekizliler, iskoçlar, vatikan... bırakmıyorlar ki adam bir nefes alsın. sürekli politik bir karışıklık, politik olmasa dini bir huzursuzluk çıkıyor. iki dakika huzur yok. daha doğrusu iki dakika civarında huzur var, ötesi yok.

  - adamın hanımına halleniyorlar. hoş birşey değil. gece ben uyuduktan sonra eşime halleneceklerse ne anladım ben krallıktan. eksik olsun öyle krallık. olaya bak ya. ohooo...

  - henry'nin sağlık sorunları çok asap bozucu. elbette o dönem tıbbiyenin hali ortada, ama bacağındaki o yara çok feci be. yani içinden alien çıksa "yok artık" demezler. geçen bölümde kafam kadar irin çıktı. irin-i şerif. ıyyyy.

  - bir de mesela birden fazla çocuk yapınca çocuklar arasında da haliyle rekabet oluyor. yani normal bir insan olsan çocukların oyuncak falan paylaşamaz, en kötü ihtimalle miras davası olur. ama el kadar bebeler koca ülkenin kavgasını veriyorlar, olacak iş değil.

  - evlilikte de şöyle bir dert var; soylu bir kızla evleneyim diyorsun, ailesi çörekleniyor hemen saraya. güzel bir kızla evleneyim diyorsun, bu sefer de saray halkı kızın üstüne çörekleniyor. hem güzel hem soylu biriyle evlendiğin zaman da doğum yaparken ölüyor. nahlet gelsin.

  ...

  daha sayamayacağım bi ton dert var. hakikaten tarihi bir şahsiyet olmanın ötesinde yarardan çok zararı var ingiltere kralı olmanın. bence tahtta hak iddia edebilecek konumdaki bir soylu olmak daha güzel olurdu, liderin iki puan gerisinde şampiyonluk mücadelesi verir gibi. he ya...
122 entry daha