şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sanıyorum sözlükte ciddi bir hata yapılmış ve devam ettirilmekte. arattığımda şöyle sonuçlar çıkıyor sol tarafta:
  10 mayıs 2010 hrant dink davası
  12 temmuz 2010 hrant dink davası
  2 temmuz 2007 hrant dink davası
  20 nisan 2009 hrant dink davası zirvesi
  20 nisan hrant dink davası zirvesi
  26 ocak 2009 hrant dink davası
  7 temmuz hrant dink davası zirvesi
  8 şubat 2010 hrant dink davası

  hrant dink cinayeti hakkında görülen davanın celselerini anlatmak üzere açılan bu başlıklar yanlış. bakınca, sanki hepsi ayrı ayrı davalarmış gibi bir intiba uyanıyor. oysa burada söz edilen duruşma tarihleri. "hrant dink davası 1 temmuz 2007 celsesi" şeklinde olsa problem olmazdı gibi. teknik terimlere dikkat gösteriliyor sanırım. "bugüne kadar üç tane dava geçti halen karar verilmedi" cümlesi ne kadar saçma ise bu başlıklar da o kadar saçma. o yüzden benim önerim bu başlıkların tek başlık altında toplanması ya da o günkü celse için doğru bir başlık olarak düzeltilmesi.

  neyse. ben son celsede yaşananlardan söz edeceğim.
  tanıklardan internet cafe işletmecisi olan cavit kılıç'ın sözleri her şeyin bir özeti ve açıklaması bence:
  "olay günü ogün samast, bizim işlettiğimiz internet cafeye geldi. yaklaşık 2,5 saat birileriyle yazıştı. terörle mücadele şube müdürlüğü'nde görevli polisler inceleme yaptılar. bilgisayara bir cihaz bağladılar. ne yaptılar bilmiyorum. bizim bilgisayarda oturum kapatıldığında her şeyi silen bir program vardı."

  işte size bir cinayetin anatomisi. ihmaller ve ihlaller zincirinde devletin uzantıları, kirli kolları, irinleri. anlaşılan vatan için kurşun atan da yiyen de şereflidir saçmalığına inanlar, vatan için delil kararttığını da zannetmekte. kanım donuyor bazan. nasıl bir ülke burası diyorum. lanet okuyorum bu hale gelmesinde payı olan herkese. allah bin türlü belasını versin bu cinayete sebep olan ve aydınlanmasına engel olan süreçlerde katkısı olan herkesin. elimden başka bir şey gelmiyor çünkü. kokan balığı kurtarmak için kullanılan tuzun da aslında tuz ruhu olduğu bir memlekette kimden medet umabilirsiniz ki? polisten mi? hakimden mi? kimden?
148 entry daha