şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • bugün son antrenmanını yapıp istanbul'daki kamp programına son veren 12 dev adam, henüz aday kadro daha geniş tabi.

  şu sıralarda kendilerine çırağan sarayı'nda bir yemek verilmekte, bormio'daki kamp dönemine uğurlanmadan önce.

  son antrenmanı izledim, biraz izlenim aktarayım.
  takım oldukça neşeli**, herkes birbirine saygılı.

  2010 dünya basketbol şampiyonası için eksikliğini gördüğüm birkaç nokta;

  -takımda o hep söylenegelen "abi" olayı yok gibi, ya da lider diyelim. kerem ve ömer takımda öne çıkan ve abi diye hitap edilen kişiler. hidayet antrenmanda yoktu, onun soyunması muhtemel bu liderlik pozisyonuna, ama umarım geçen sezonun moral bozukluğunu üzerinden atmış ve tüm konsantrasyonunu turnuvaya vermiştir. bir parantez harun erdenay'a için açmak gerekirse, tüm takım pegasus'u çok seviyor ve ona büyük saygı duyuyor, saygı duyulmayacak gibi biri değil zaten. mütevazi ve beyefendi bir kişi. keşke onun gibileri daha çok çok gelse.

  -ayrıca takımda koç sıkıntısı da var. öğrendiğime göre tanjevic ağustos'ta dönüyor, şu anda takım kıdemli görünümünde nihat iziç ve antrenör rolünde orhun ene ile çalışıyor. tansiyonu yüksek anları kaldırabilecek daha tecrübeli bir koç şart, umarım tanjevic iyiye giden sağlığı ile beraber güzel bir iz bırakır turnuvada.

  -biraz detay ama takımda üç numara eksiği var gibi. hidayet ve ersan'ın dışında uzun ve üç numara oynayabilecek biri olsaymış iyi olabilirmiş. hocaların bir bildiği vardır muhakkak takımı kurarken.

  bakalım ilk ciddi performanslarını adidas istanbul cup'ta göreceğiz. kendilerine sakatlıksız ve başarılı bir kamp dönemi dileriz.
692 entry daha