şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
 • dün ama geceden itibaren dün <yani iki gün önceye denk geliyor> sabaha kadar bilgisayar başında yoğun çalışma sonrasında süngere dönmüş beynimi rahatlatmak amacıyla bir icat çıkardım <icat kelimesinin bu kullanımını sevmiyorum> evvelce duymuş olduğum tek çanakla iki lnb kullanıp iki uydu alma olayını gerçekleştirmek için sabahın köründe uyducuya gidip bir lnb bir "fazla lnb tutturgacı", uydu kablosu uçları falan aldım ve eve gelip bununla uğraşmaya başladım. zaten dediğim gibi süngere dönmüş beynimin yarattığı sarhoşluk etkisiyle kendimde değilken deli/sarhoş cesaretiyle bu işe giriştiğimi söyleyebilirim, aklım yerindeyken, o sıcakta kafamı yeni ikiye vurmuşken güneşi yiye yiye bu işle uğraşmazdım. dahası ben progdvb'yi efektif kullanamayan biriyim, ne diye uğraşayım ki? tv de izlemem. ama dedim ya, sünger beynim hep! arada içtiğim limonlu maden sularını saymıyorum.

  güneş altında saatler süren bir çalışmanın sonunda <oraya buraya çevir, o arabsat'ı bul, eutelsat w1'i ötele derken> eutelsat w3'ü şu fotolardaki <emeğimin ödülü> konumda bulabildim:

  http://i37.tinypic.com/2eupm6o.jpg
  http://i37.tinypic.com/x3fvaf.jpg

  lnb'lere kız muamelesi yaparsak, kırmızı başlıklı olan <şakamı, komikliğimi anladınız mı?> yeni aldığım yani eutelsat'ı çeken. diğeri ise çanağın ortasındaki, eski hotbird'i çeken. hotbird çanağına hiç ellemeden, kendinizin de yapabileceği uygun bir aparatla hotbird lnb'sinin ön-cepheden sağ üstüne yerleştirirseniz, çanağın önü de açıksa, eutelsat'ı bulabilirsiniz. eutelsat'ın frekansları biraz sıkıntılı, bazen donmalar oluyor digiturk'un salon ve gold kanallarında vs. ama pakedin içindeki diğer kanallar çoğu kere sıkıntısız izlenebiliyor. yalnız bu işe girişecekler standart dörtlü diseq'e sahip olmak durumunda, aksi halde hangi kabloyu nereye sokuşturacağımızı bilmez, şerefsiz olurduk <komiklik v2>.

  eutelsat'ı (w3'ü kast ediyorum) progdvb'de görüntüleyebilince kendimi büyük bir iş başarmış saydım, gurur üstüne gurur yaptım. ancak bu konuda başka psikopatların varlığı canıma ot tıkaması gecikmedi, bu işin de fanatikleri varmış:

  http://img145.imageshack.us/…03/5uydutekanakve8.jpg
  http://img120.imageshack.us/…94/3uydutekanakft4.jpg
  http://img237.imageshack.us/…76/9uydutekanakex8.jpg
  #11896680

  digi platformunun kanalları dışında hotbird'deki gibi işe yarar yabancı kanal pek değil, hiç yok. arayışınız pekse, bu uğraşın bir ödülü olmaz sizin için. neticede ben de sonuçtan keyif alıyor değilim, uğraşımı anlamlı kılıyorum sadece. bunu bir dağcılık gibi düşünün, önemli olan zirveye varmak değil, zirveye doğru yol almak <sanki böyle deyince yine zirve önemli değilmiş gibi düşünülüyor, ne saçma, bu "zirve hedefi" de kendi içinde zirveye varmanın önemli olduğunu gösterir>. erotikçiler de kulak versin, zirvede erotik kanallar yok, boş yere zorlamayın bünyeyi. bu iş bir sevgi işi, bir anlayış, düşünce ve heyecan işi. "yaparım" deme, ter atma ve uzaydan görüntü almanın anlamlı kılınması işi.

  biraz eskiye gittim böyle konuşunca. tığla analog tivide magic star ve benzer kanalları izlediğim günlerde de duyumsanabilir bir coşkuyu açığa çıkardıydım. o vakitler öğlende bir maç, orta mı pas mı işte bir şey geliyor, titrek uğur vuruyor ve top frankfurt ağlarıyla buluşuyor, bu gibi şeyleri hep tığla hatırlıyorum. şimdi tek çanak iki lnb, iki uzay görüntüsü ve internet üzerinden bunu paylaşım. yirmi sene sonra ne olacağı belirsiz. ama hala uçan kaykayın zamanı gelmedi.
4 entry daha