şükela:  tümü | bugün
47 entry daha
 • pisliktir. intiharla eş anlamlı bir maddedir. fiziksel bağımlılığı çok güçlü bir maddedir. icad edeni de, satanı da, kaçakçılığını yapanı da, insanları buna alıştranları da gözümü kırpmadan ellerimle boğarak öldürmek istediğim bir maddedir aynı zamanda. ya da daha güzeli onlara da bu maddeyi verip yavaş yavaş ölmelerini beklemek de olabilir. evet bu konuda acımasızım.

  kesinlikle denenmemesi gereken bir maddedir. bırakılmadığı taktirde sonu kesin ölümdür ve ölümden de beter bir yaşam.

  ucuz olduğu için kolay başlanılır buna, 20 liralık mal yeni başlayan birisine bir hafta yeter. ama sonu şuna varacaktır, günlük 200 tl lik mal ihtiyacı. bu parayı sağlamak mümkün olmadığı için bu aşamaya gelen bağımlılar hırsızlık, torbacılık, fuhuş dahil olmak üzere her şeyi yaparlar. istisnası yoktur. bir süre sonra madde ihtiyacı artacaktır ve bu parayı sağlamak çok zengin değilsen mümkün değildir. zengin olsan da farketmez bu sefer de kullanımdan öleceksin.

  ancak kurtulmak imkansız değildir, iyi bir tedavi ile mümkündür. mevzu tekrar başlamamaktır. aynı zamanda bana uzman psikiyatristin söylediği şudur. sendrom bu madde beyindeki keyif alma bölümünü yok ediyor. ve bırakılsa bile aradan 5 sene bile geçse artık kişi hiç bir şeyden keyif alamaz hale geliyor. işte bu yüzden tekrar başlıyorlar zaten. ancak ülkemize yeni giren tedavi yöntemleri ile bunun da önüne bir anlamda geçmek mümkün.

  tedavisi için semptomaptik tedavi yetmez. kişiyi bunu kullanmaya iten nedenleri ortaya çıkartıp kişinin bu madde olmaksızın hayattan zevk almasını sağlamaktır. bu iş, sanat, iyi bir aile düzeni, sevgi olabilir. ama medikal tedavi de şarttır.

  internette bu maddenin adı aratıldığı zaman çıkan ilk sitelerden birisi ekşi sözlük. o şekilde bu sayfaya ulaşan varsa söylemek istediğim şudur: asla ama asla başlamayın, denemeyin, ölümden de beter bir dünyanın içine girersiniz. bir şekilde başladıysanız da bırakın. inanın bu imkansız değildir 10 senedir temiz olan işine gücüne bakan örnekler az değil. ya sonu ölüme giden, hırsızlık, torbacılık, fuhuş ile başlayan bir dünya ya da tertemiz bir dünya. kararı siz verin. çünkü maalesef bunun ortası yok.
177 entry daha

hesabın var mı? giriş yap