şükela:  tümü | bugün
26 entry daha
 • kişinin karşı ve kendi cinsiyle duygusal ve/veya cinsel birliktelik yaşayabilme durumunun cinsel tanımıdır.

  kişi her iki cinsede aynı yüzdede ilgi gösteremez, bir taraf her zaman baskın çıkacaktır. ister karşı cins ister kendi cinsi ilişki söz konusu olduğu taktirde zamanla ilgi iki uç nokta arasında gidip gelicektir.

  türkiye'deki cinsel ilişkiye girmek için nefes alsın yeter prensibinin dışında biseksuellik erkek ve kadın için açıklanması zor ve tehlikeli durumlar oluşurturmaktadır. biseksuel erkeğe bir süre sonra ibne denilip, biseksuel kadın ise degişik mastürbasyon fantezilerinin önemli bir öğesi olur.

  biseksuellik, hem erkekle hem kadınla çatır çatır şevişen kişiler olarak görülebilir ama her biseksuel kişi karşı cinsiyle ve/veya kendi cinsiyle ilişkiye girmek zorunda değildir. o yüzden işine gelince bisekseul işine gelince mal olan çok insan vardır.
  kafalarda karşı cinsle ilişkiye giriyorsa heteroseksuel, kendi cinsiyle ilişkiye giriyorsa homoseksuel, her iki cinsle ilişkisiye giriyorsa biseksuel, hoşuna gittiği herhangi bir cinsiyetle ilişkiye giriyorsa panseksuel olarak görülür fakat bu tanımlamalar çok dar kalıplar oluşturmaktadır. örnekle açıklamak gerekirse;

  - heteroseksuel bir erkek, evlendikten sonra ego tatmini için başka kadınlarla ilişkiye giriyorsa buna şerefsizlik denir.
  - heteroseksuel bir kadın, evlenmeden önce ilişkiye giriyorsa buna orospu denmez.
  - fahişelerle beraber olup, sonra kadında bekaret arayıp ve namus savunanlar karaktersizlikten üst rütbeli derecelilerdir.
  - sırf iki cinslede ilişkiye girdi diye insan bisekseul olmaz, dedelerimiz eşeklerle değişik kamasutra pozisyonları denemişlerdir. bunlar hayvan sevgisinden değil, abazanlığın başa vurmasından dolayıdır.

  kendi cinselliği insanın kendisini ilgilendirir, başkalarının dar görüşleri ile kendinize olan dünyanın içine edebilir.
118 entry daha