şükela:  tümü | bugün soru sor
4 entry daha
 • sadece kişinin kendisine anlamlı gelen; köpeköldüren ucuzluğunda satırlar not ettirir tarihe.. tarih ki kime ne kadar lazımsa o kadar vardır her daim..

  o kadar uzun süre sessiz kal ki varlığını unutsun tüm tanrılar.. ve bir gün tüm ihanet senaryoları yazılıp da uygulamaya konulunca günaha demir atmışların kanları ile ıslat dudaklarını..

  ceset torbasına sarılırken tüm varlığın üşümesin diye parmak uçlarını saran sevgiliye son defa tebessüm edememektir pişmanlık.. sallanırken beyaza çalmış ellerin, iki yandan kuçaklayamayışıdır sevgilinin pişmanlığı.. düşün bakalım kim daha çok pişman..

  hiçbir gücü yokken, gökyüzüne çatık kaşları ve kızgın bir ses tonuyla haykıran hiçsiz bir çocuk korkusuzluğudur çaresizlik.. hiçbir zaman "anne" diye seslenemeycek bir çocukla aynı pişmanlığa sahiptir bir savaştan arta kalan atlı karınca yalnızlığı..

  daha güzel ölmek için hergün yüzünü sürdüğün aynayla keserken tüm mutlu yüzleri, avucunda biriken kanla ısıt bedenini.. kan ki ne kadar çok ıslatırsa toprağı o kadar çok kudurtursun varlığını unutturduklarını.. en güzel hatırlatma şeklidir nefret uyandırmak.. nefretinle uyandır hepsini..

  ihanet ederken bir gözün diğerine.. sevgilinin yüzüyle yüzleştir kendini.. bir bakış bin pişmanlık demektir.. pişman olmamak için sevgilinin elleriyle yok et gözlerini.. ne sen ne de sevgi-li pişman..

  kanıyla yüzünü yıkadığın günahkarların avuçlarıyla temizle ruhunu.. ne kadar çok avuç açarsan o kadar çok sahiplenir malik seni.. ateşe sahip olan neleri yok edemez ki?

  zamandır seni düşman yapan yine kendisine.. hiç kimse kanlar içerisinde doğmayı istemedi ama kendi kanında boğ herkesi.. ölüm ki ne kadar çok eline değerse o kadar çok kararır gökyüzü..

  titrerken yeryüzü tüm kötülüğüne kızıp, sessizce okşa bağrını sevgilinin kızıla çalan saçlarını okşar gibi..

  en başa dönmek ve hiç yaşamamış olmak için, vereceğin her şeyi kazanmaya başlama vaktin tükeniyor.. durma geçir tırnaklarını ciğerlerine.. tüm dumanı çıkart dışarı ve kapansın isiyle beyaz perde.. temiz kalmasın diye her yeri öfkenle griye boya.. zaman bir gün bittiğinde bir tek kişi değil tüm insanlık dikilsin karşına.. işte o zaman ıslattığın dudakların arasından usul usul, tane tane anlat her şeyi;

  "hepinizi öldürüp o güzel hayatlarınızı gasp ederek daha uzun süre yalnız kalmaya çalıştım.. pişman değilim.. yine olsa yine yapardım.."
175 entry daha