şükela:  tümü | bugün soru sor
3 entry daha
  • mesleki kariyerinde, hacettepe hastaneleri başhekimliği, hacettepe üniversitesi sağlık idaresi yüksek okulu müdürlüğü, ulusal vasküler cerrahi derneği başkanlığı, avrupa kardiyovasküler cerrahi derneğinde türkiye delegesi, hacettepe tıp fakültesi kalp ve damar cerrahisi ana bilim dalı başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunan böke, dördüncü kişisel resim sergisini 22 kasım pazartesi günü saat 18.00'de ankara elele sanat galerisi’nde verilen bir kokteyl ile açacak.

    erkmen böke 1939 yılında izmir’de doğdu.resim tutkusu ortaokul çağlarında başladı. mesleki hayatı sırasında fırsat buldukça karakalem çalışmalar yaptı. 2003 yılında nurşen senen'in resim kursları ile önce karakalem ve suluboya, sonra yağlıboya çalışmaya başladı.doğa tutkusu nedeni ile natürel görünümü sevdiği renklerle yine doğadan esinlenerek yansıtmayı arzulamaktadır.

    ilk kişisel sergisini 2005 yılında hacettepe üniversitesi ahmet göğüş sanat galerisinde, ''füsun'un çiçekleri'' adlı ikinci kişisel sergisini 2007 de arsuz iskender sayek evinde, üçüncü kişisel sergisini ise 2008 yılında yine hacettepe üniversitesi ahmet göğüş sanat galerisinde açtı. bununla birlikte 2003-2010 yılları arasında çeşitli yedi ayrı karma sergiye de katıldı.
6 entry daha