şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • bazı yıllarda yetmişin üzerinde cesedin bulunduğu da görülen aokigahara ormanında her daim insan kemikleri, ilaç kutuları, ağaçlara asılı ipler, çürümüş cesetler veya kesici aletler bulmak mümkün. ayrıca genellikle ormanlarda görülen ateş yakmayınız, ağaç kesmeyiniz gibi uyarı levhaları burada genellikle ''son kez bir daha düşününüz'' veya ''lütfen intihar etmeyiniz'' şeklinde. kaynaklara göre buraya bağlı orman müdürlüğünde cesetleri muhafaza etmek için özel oda bile mevcut. tabii bu olaylar beraberlerinde pek çok efsane ve hayalet hikayesi de getirmiş.

    2009 yılındaki intihar oranının bir önceki yıla göre yüzde 15'lik arttığı kaydedilen japonyada, intiharların çoğunluğu bu ormanda gerçekleşmiş. işsizlik, iflaslar, aşk acısı gibi olayların tetiklediği intihar eylemi, japonlar tarafından onurlu bir hareket olarak görülüyor. ormanda en fazla ceset 1998 yılındaydı , bu sayı 73'tü ancak 2002 yılında 78 kişinin bulunmasıyla orman kendi rekorunu kırmış oldu. intiharlar bu ormanda 1950'li yıllardan beri gerçekleşiyor.

    aokigahara ormanı dünyada intiharlar ile ün salmış ikinci yer olma özelliğini taşıyor, bu mekanlar içinde birinci sırada kaliforniyadaki golden gate köprüsü yer alıyor. ormanda her yıl gönüllü kişilerce genellikle çürüyen veya vahşi hayvanlarca parçalanan cesetler için arama çalışmaları yapılmakta. intihar uyarısı olan levhalar, güvenlik kameraları ve rehberlere rağmen hala intiharlar sürmektedir. gönüllü ceset arayıcıların içerisinde intihar edenlerin paraları ve mücevherleri için çalışan yağmacılar da oldukça fazladır.

    kaynak:

    http://www.hafif.org/yazi/intihar-ormani
27 entry daha
hesabın var mı? giriş yap