şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • bu filmle ilgili en büyük dileğim; filmin, sosyalist sanat yapıtlarında en başta nicelik anlamında, sonra da nitelik olarak bir sıçrama tahtası olmasıdır. toplumculuktan, aydınlanmadan, ilericilikten uzak; sanat diye yutturulmaya çalışılan bireyci, magazinsel, kapitalist, gerici 'yaratı'lardan bıktık usandık artık. atılımın zamanı geldi de geçiyor. kitlelere, bir de sosyalist seçeneğin vârolduğunu, sosyalizmi anlatmanın zamanıdır. ve bunun sanatla anlatılması yapılan işi daha etkili ve değerli kılacaktır; üstelik sosyalist sanat anlayışının gelişimine ve dolayısıyla geniş kitlelere ulaşmasına da katkısı olacaktır.

    yönetmen ve filmden (ismini unuttuğum) bir oyuncu tv8'de haberaktif programına katıldı bu akşam ve izleme fırsatım oldu. filmle ilgili bilgiler sundular, sunucunun sorularına içtenlikle, sakince ve son derece tutarlı yanıtlar verdiler. ayrıca; yönetmen mustafa kenan'ın, bir programına katıldığı kanalda, kanal çalışanlarının emeklerinin nasıl sömürüldüğünü dile getirip (düşük ücret, yüksek çalışma saatleri) kanal yönetimine ayar vermesi takdire şayandı gerçekten.

    filmi merak ve heyecanla bekliyorum. filmde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler... filmle ilgili beklentiler, beklentilerimiz umarım fazlasıyla karşılanır.
169 entry daha