şükela:  tümü | bugün
167 entry daha
 • hayatımda fazla yer al(a)mamalarına şaşırmadığım erkek tipidir. hofff... çok doluyum. olmuyo abi yapamıyorum, ne yaparsam yapayım ben bu burcun pipileriyle bir türlü anlaşamıyorum. yani anlaşamıyorum derken öyle saçını başını yolmuyorum evet, ama bi sor niye? çünkü o kadar şeyler ki, hmmm, ay dur o zaman analize geçeyim mâdem. bi olumsuz yazayım, bi olumlu yazayım ki dengeleyeyim.****

  sabırsız yazarlara özet geçtim.*

  olumsuz yönü (`-`): buz gibiler. ben hayatımda bunlar kadar ağırkanlı insan tipi görmedim, bişey anlatacak 40 kere düşünür, sonra başlar "mıy mıy da mıy mıy, mıy mıy da mıy mıy", içine afakanlar basar insanın.

  olumlu yönü (`+`): anlattıkları çoğu zaman doğru ve akıllıcadır bak ona diyecek sözüm yok. ama anlatış biçimi, puffffff. bunlar sakın akademisyen, öğretmen falan olmasın lan!

  (`-`): aşırı detaycıdırlar, detaylarda kaybolacak kadar hem de. bir konuda sizin hiç dikkate bile almadığınız ayrıntıyı bulur cımbızla çeker çıkarır, önünüze koyarlar. "e ama bu" dersin, "çok tırt bi mesele", "çok önemsiz" falan dersin ama yok! onun için, o an dünyanın en önemli şeyidir.

  (`+`): bazen göremediğinizi görürler ama "aha bak nası kodum işte!" falan demeyecek kadar olgundurlar hem de, afferin lan.

  (`-`): aşırı temkinlidirler. götlerinden korkarlar demek isterdim ama hadi abartmayayım o kadar. (reha muhtar'ın haber yorumu yaparken, "size hayvan dersek rtük bizi kapatır, o yüzden size hayvan diyemiyoruz." demesi gibi oldu lan.) ama öyle böyle değil bunlarla bi yere gitmek, ortak bir iş yapmak bazen ölüm gibidir, seksen kere kontrol ederler her şeyi.

  (`+`): götünüzü toplarlar.

  (`-`): bazen çok ketumdurlar, ağızlarından tek kelime çıkmaz. bu sinir bozabilir. kin gütmeseler de kolay kolay unutmazlar.

  (`+`): iyi sır saklar, dedikodu yapmazlar. ama bazen içten pazarlıklı olabiliyorlar. gerçi akılları pek entrikaya falan çalışmaz. olduğu gibi görünür, göründüğü gibi olurlar. fenalıkları unutmasalar da başınıza kakmazlar.

  (`-`): sabit fikirli ve önyargılıdırlar. var biraz evet, öyle hemen "yok artık" falan demeyin, birine ya da bişeye taktıklarında sittin sene değiştiremezsiniz o fikri.

  (`+`): bir üstteki yönün olumlu bi tarafı yok bence. tek olumlu tarafı bir ihtimal geliştirilebilir bir yön olmasıdır.*

  (`-`): çok sosyal değildirler, daha doğrusu öyle gece hayatıdır, içmektir gezmektir tozmaktır, pek dertleri değildir. gayet evcimendirler, aa bu hiç de olumsuz bişey değilmiş ama aslında gereğinden fazla mesafelidirler demek istiyorum evet. yani ortamların gülü sayılan 100 kişiyi çevir, aralarında boğa burcu erkeği çıkmaz. eline zilli tef alıp da haydi lili lili lili lili lili yapmaz bunlar. ahaha, hay allah, gözümün önüne geldi de birden, yapmasınlar zaten lan.

  (`+`): ağır takılırlar. soğukkanlıdırlar. sadıktırlar, beraber oldukları kişiyi çok sağlam severler ve monogamiktirler, aynı anda tek kişiyle takılır, muhtemelen de hayatına sadece o kişiyle devam ederler. ay bu çok olumlu bi yön cidden!

  (`-`): kendilerini idare etmek ve kandırmak, güvenlerini kazanmak çok kolaydır, bu yüzden kötü niyetli kişiler tarafından suistimal edilebilirler.

  (`+`): çok kurnazdırlar. kendilerini idare ettiğinizi düşünmenizi sağlayacak kadar!

  (`-`): düzen manyağıdır. (aşırısı olumsuz, normali olumlu bir yön.) simetri hastasıdır. derli toplu, düzenli olmazsa ölecek hastasıdır.

  (`+`): düzenlidir, donunu çorabını oraya buraya atmaz, gösterdiğiniz yere atar, tuvaletini falan bi kere gösterdiniz mi, öğrenir hep oraya yapar. değişimden fazla hoşlanmaz, alışkanlıklarını değiştirmeyi sevmez, zorlamayın, boynuzu yersiniz. ayrıca denge insanıdır, çabuk sinirlenip parlamaz, sinirlendiğini neredeyse hiç göremezsiniz. ılımlı ve uzlaştırıcıdır. ha şu var: hasbelkader sinirlendiklerine şahit olursanız, uzaklaşın.

  son olarak: elbette herkesin kişilik özellikleri birbirinden farklıdır ve bir burç altında birleştirilemeyecek kadar çeşitlidir fakat boğa burcu erkeği dediğiniz zaman şu özelliklerin %90'ını yansıtır, walla bak.

  özet: bu adamlar zekidir, sabırlıdır ama mesafeli ve soğuktur; çalışkandır, başarı için fazla çabalamazlar, çünkü çabalamalarına gerek yoktur ama aşırı detaycı ve sıkıcı olabilirler. iyi bir aile babası olur, seksten çok sarılıp uyumayı, birlikte zaman geçirmeyi severler.

  renkleri mavidir, bu yüzden benim gibi rengi kırmızı olan hareketli ve sabırsızlarla pek uyuşamamaları normaldir tabi, ehe.**
1553 entry daha
hesabın var mı? giriş yap