şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu erkekler kadar naif insanlar yoktur. bir kadın gitsin erkeğin yanağından makas alsın erkek utanır, bir erkek kadının yanağından makas alsın kesin taciz suçu işler. o kadın öyle bir bağırır, öyle bir çağırır ki bir an kendini öldüresin gelir. erkeğe istediği gibi laf atabilen, süzen, taciz eden kadınların sikimde zerre kadar yeri yok ve ilginçtir ki kadınların yüzde 90'nı kendisinde erkeği taciz etme hakkını görür. kendi taciz edilince yer yerinden oynar ancak kendisi diğer erkekleri hamcinsine karşı hedef gösterebilir. erkeğin böyle bir lüksü olmadığı gibi yapmaz çünkü naiftir erkek.

    bence kadın tacizinin makul görülmesi o toplumda, üstü kapalı biçimde haksız bir pozitif ayrımcılıktır. cinselliği kadın erkek ilişkisinin temeline koyduğumuz zaman erkeğin kadınlar tarafından taciz edilebileciği de su götürmez gerçek. sürekli bakışlara maruz kaldığını iddia eden bir kadın ve yakışıklı bir adamın rahatsızlığı benim gözümde aynıdır. kimse bundan şikayet etmez ancak kadınlar sanki cinsellik konusunda birer meleklermiş gibi ama aslında bir yağ gibi suyun üstüne çıktıkları zaman tiksiniyorum. o an hiçbir sözüne inanmak gelmiyor içimden. erkeklerin, kadınlar üzerindeki tahakkümününün arkasında kadınların erkekler üzerindeki tahakkümünün olduğunu düşünmek mantıklı geliyor. açık biçimde kadın tacizinin makul görülmesi kadın tahakkümüdür.

    bundan sonra feminist bayan arkadaşları ciddiye almadığımı ifade etmek istiyorum. siz ki her istediğinizle seviştiniz istemediğinize siktiri çektiniz ondan sonra vay efendim benden istedi, bana laf attı, linç edin namus düşmanını. senin taciz ettiğin adamlar namussuz muydu?
2 entry daha