şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
  • ben avukatım ve hiçbir zaman başka hiçbir şey olmayı düşünmedim. (tamam ergenken bir ara bunu inkar ettim evet, ama ergenlikte temyiz kudreti gel-gitli oluyor.) şu an sefil bir marabayım ama yine de avukat olmayı sapıkça seviyorum.

    kendini bildi bileli rüyalarında bile bir yerlere cevap veren ve aklında birtakım argümanlarla uyanan hastanın tekiyim, diyeyim.

    bir ceza avukatının anıları, meslektaş olduğumuz babam ve annemle beraber benim meslek algımı oluşturan 3 asli unsurdan biridir. eğer bu kadar sorunlu olmasına, hukukun olmadığı bir ülkede doğru düzgün yürütülmesinin imkansızlığına, hakimlere "efendim" der hale getirilmesine, şu an teker teker sayamicam ama seksen bin tane olumsuzluğuna rağmen bu mesleği böylesine hayatımın merkezine koyduysam bu 3 unsurdandır.

    şimdi daha "bildiğimiz dille" tekrar ifade edelim...

    kusura bakmayın ama, ağzıma sçtınız sayın faruk erem. başka bir şey olmak istemeyi çok isterdim. çünkü ben mesleğimi, sizin de sayenizde, çok feci önemsiyorum. ama aslında pek de bir halt olmadığımız, daha doğrusu savunma hakkının pek ciddiye alınmadığı, sürekli yüzümüze vurulup duruyor. olmuyor böyle.
15 entry daha