şükela:  tümü | bugün
16 entry daha
 • henüz duraktayken başlayan bir taktik mücadeledir.

  - akbil'i bastığınız andan itibaren iyi bir psikolojik ön hazırlık en az bedensel çeviklik kadar önemlidir. daima pozitif düşününüz. metrobüsü beklerken zihninizde kendinizi yer bulmuş halde ve camdan dışarıdaki manzarayı tasasızca seyreden bir rahatlıkta canlandırınız.

  - öncelikle rakiplerinizi iyi analiz etmelisiniz. koordineli ve hızlı hareket eden talebe gruplarından ve kendilerini acındırmak için her türlü tiyatroyu deneyen yaşlılardan uzak durunuz.

  - beklenen metrobüs durağa geldiğinde kapısını doğru hizalayabilmek bu sanatı icra edebilmenin ilk şarttır. ancak durağın tek akıllısı siz olmadığınıza göre başkalarının da aynı noktada beklediği göreceksiniz. kapı hizasına kümelenen insan güruhu arasında ilk sırada yer almak şüphesiz büyük avantaj sağlayacaktır.

  - metrobüsün kapı hizasında bekleşirken şayet ikinci sıradaysanız önünüzde obstrüksiyon oluşturabilecek yaşlı, obez veya bavul taşıyan birilerinin olmamasına dikkat etmeniz menfaatiniz icabıdır zira öyleleri bellerini doğrultup* metrobüse bininceye kadar atı alan üsküdar'ı geçmiş olur.

  - şayet bekleşme kümesinde üçüncü sıradaysanız, yer kapabilme ihtimalini unutunuz.

  - metrobüsün dört kapısı arasında en ön ve en arka kapılar tercih edilmemelidir çünkü en öndeki* kapıdan binince sadece sol, en arkadan* binince ise sadece sağ yönde ilerlenebildiği için o kapılardan metrobüse dalınca içeride her iki istikamete doğru hücum şansı yoktur.

  - daha geniş hareket alanı ve daha fazla oturma yeri seçeneği sağladığından ortadaki iki kapıdan metrobüse dalmak avantaj sağlayacaktır.

  - ortadaki körük alanından uzak durunuz, o kısımda ekmek yok.

  - altın kural: metrobüse biner binmez ilk bulduğunuz yere oturunuz. üzümün sapı, armudun çöpü diye diye seçici olmayınız. illa oturarak gitmek gerekiyor diyorsanız ve aceleniz yoksa ininiz ve bir sonraki metrobüsü bekleyiniz. seferler oldukça sık nasılsa.

  - metrobüslerde en son işgal edilen koltuk, şoförün sağ arkasında yer alan ve ters yöne bakan bir buçuk kişilik ucubik yerin yarım kıç sığdırılabilen koridor kenarındaki kısmıdır. ancak ve sadece orada yer bulabilmişseniz, kendinizi sanatçı olarak görmek için henüz erkendir; metrobüste yer kapma sanatında halen gelişmeye açık bir düzeydesiniz demektir.
64 entry daha

hesabın var mı? giriş yap