şükela:  tümü | bugün
 • 3 yıl 4 aydır yalnız yaşayan birisi olarak bu haltı yemek isteyenlere bendeniz tarafından verilecek tavsiyelerdir..hemen başlayalım..

  -ilk olarak kendinize şu soruyu sorun..ben neden yalnız yaşamak istiyorum ? deli mi sikti beni ? siktiyse neden yaptı ? eğer cevabını bulursanız hemen vazgeçin.
  -evinizi şehir merkezine yakın tutun..yok uzaksanız kuru fasulye yapmasını öğrenin..
  -öyle hemen eve kız atacam falan hayallerine kapılmayın..kızlar sizin gibi manyaklardan çekinecektir...o yüzden gayet normal davranmaya özen gösterin..bildiğimiz sabırlı olun..sabır çok önemli...bırakın o evinizi merak etsin..o zaman gösterecek çok şey bulursunuz..
  -yok şu oyunu alacam ,yok şu boku yiyecem demeden önce gidin ilk önce çamaşır makinası ,ütü ve elektrik süpürgesi alın..sonra günün birinde evin içinde dolaşmaya başlamayın bu kirliler ne olacak diye..
  -öyle herşeye de atılmayın eşya alacam diye..evi gerekli gereksiz eşyalarla doldurmayın.kim temizleyecek lan onları ? herşey ihtiyacınıza göre olsun..
  ben biliyorum çok eşya çok toz çekiyor..
  -eve girer girmez çantanızı bir tarafa ceketinizi bir tarafa atmayın..nasıl olsa yalnızım diye evin içinde don gömlek gezmeyin..kendinize bir oda belirleyin, tüm kıyafetlerini orda değiştirin..öğrenin bunları..sonra evin içinde koskoca kabanı bulamıyorsunuz..
  -kahvaltı etmeyi unutun..peynirdi, zeytindi almayın..yemeyeceksiniz..tüm gün evde olsanız bile size en zor gelen şey kahvaltı olacaktır..tek başınıza yapmazsınız..yapamayacaksınız..bunu bi pazar günü daha iyi anlayacaksınız....
  -konservelerle dost olun....çoğu zaman sadece onlar sizi anlayacak....
  -akşamları evde tek başınıza otururken,donüp çalmayan telefonunuza bakmayın....bunu sadece sırf bir iki insanla diyaloğa girebilmek için dışarı çıktığınız da daha iyi anlayacaksınız...
  son olarak, gün gelecek artık tek başına yaptığın her aktiviteden nefret edeceksin..100 metrellik yolda dahi tek başına yürümek zoruna gidicek..işte dönüşeceğin bu insana karşı hazırlıklı ol.
289 entry daha