şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • bu illetin çeşitli belirtileri mevcut. şöyle:

  - ağız kokusu - şişkinlik/gaz
  - bulanık zihin - uykusuzluk
  - kabızlık - kaslarda ağrı
  - kronik yorgunluk - vajinal enfeksiyon/kaşıntı
  - depresyon - sinüs problemleri
  - ishal - aşırı şeker isteği
  - vertigo

  bunların hepsiyle teker teker uğraşıyorsunuz muhtemelen ama aslında tek bir sıkıntınız var, candida. (doktorlar nedense pek umursamaz davranıyorlar, bu şikayetlerle giderseniz -jinekologlar hariç- kesinlikle bu yaratıktan şüphelenmiyorlar. jinekologların tedavisi de maalesef tam bir tedavi olmuyor, semptom giderici oluyor daha çok, meseleyi kökünden halletmek gerekli.)
  bu musibet şekerle beslenip büyüyormuş. internette mevcut bir takım antifungal diyetler uygulayarak kendisini yok etmeniz gerekiyor. doktora da gitmek gerekli tabii ki.
  ayrıca bu diyetlerin içeriğine sahip ilaçlar mevcut, çok yüksek kargo ücretleriyle yollanıyor da ama ne kadar güvenilirdir bilinmez tabii. firmayı filan biraz araştırmak lazım.

  bu yaratık içinizde beslenip kocaman olmuş mu onu da anlamanın kolay bir yöntemi var. sabah uyanır uyanmaz, ağzınıza hiç bir şey koymadan bir bardak suya tükürüyorsunuz ve 5-6 dakika bekliyorsunuz, tükürüğünüzü gözlemliyorsunuz. sağlıklı tükürük bir süre sonra suya karışırken candidalı tükürük ahtapot gibi bir görünüm alarak aşağı doğru sarkıyor. evet iğrenç bir şey, ama tedavisi de var neyse ki.
23 entry daha