şükela:  tümü | bugün
1 entry daha
  • tüm dünyada satış rekorları kırarak insanlara saçlarını yeniden kazandıran, amerikan gıda ve ilaç kurumu’ndan ( fda ) onay almayı başaran tek üründür. tüm dünyada ve ülkemizde de saç ekim ve saç sağlığı merkezlerince önerilmektedir.

    minoxidil içeren ilaçlar genelde iki şekilde satılır: %2'lik (normal) ve %5'lik (ekstra güçlü). bunlar, günde iki kere kafa derisine sürülmesi önerilen topikal solüsyonlar. özellikle %5'lik minoxidil'in erkek tipi alopesiye karşı yüzde 50'nin üzerinde bir başarı oranı elde ettiği bildiriliyor.

    lakin unutulmamalıdır ki; ilaca adaptasyon süreci içinde dökülmede hızlanma görülebileceği minoxsidil içeren ilaçların genel özelliğidir. bu konuda firma zaten gerekli prospektus bilgisini vermiş, asla panik yapmadan kullanmaya devam ediyoruz.

    çoğu kişi oral olmayan, topik olarak kullanılan bir ilaç olduğu için hunharca kullanmaktan kendini alamıyor ve yan etkisinin olmayacağını düşünüyor. ancak lokal olarak uygulanan ilaçların da deri tarafından absorbe edilebildiğini unutmayalım, vesselam abartmadan efendice kullanıldığında ziyadesiyle faydası görülecek bir ilaç.
4 entry daha